تاریخ ارسال : سه شنبه 21 فروردین 1397 / 13:11|کد خبر : 1804

خبر » شهید صیاد شیرازی به معنای واقعی مومن و متعهد بود

شهید صیاد شیرازی به معنای واقعی مومن و متعهد بود

به گزارش پیشمرگ روح الله، امیر ناصر آراسته صبح امروز در مراسم گرامیداشت نوزدهمین سالگرد شهادت امیر صیاد شیرازی که در محل حسینیه لشکر ۲۸ کردستان برگزار شد، اظهار کرد: امیر صیاد شیرازی سرباز خاکی بود و عشق ولایت را در ما به جای گذاشت.

 

این مقام مسوول، در وصف امیر صیاد شیرازی گفت: مومن اگر متقی، سخاوتمند و متواضع باشد، مردم محبت او را دل جای می‌دهند، امیر صیاد شیرازی در میان جامعه چنین خصوصیاتی شخصیتی بارزی داشت.


امیر آراسته عنوان کرد: شهید صیاد شیرازی در پرتو خلوص نیت صداقت، تقوا و سخاوت بی‌بدیلی داشت.

 

مشاور نظامی فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور زمینی با بیان اینکه شهید صیاد به معنای واقعی مومن و متعهد بود، اذعان داشت: همه ما باید از صبر و شکیبایی این شهید والامقام درس و الگو بگیریم.


وی در  ادامه به ویژگی‌های نظامی و تدابیر عملیاتی شهید صیاد شیرازی اشاره و خاطرنشان کرد: این شهید والامقام در صحنه نبرد با دشمن به سربازان فرمان میداد به جایی حمله کنید که پیروزی در آن قطعی باشد و خط پیوسته دشمن گسسته شود و دشمن تسلط حمله به آنجا را نداشته باشد.

 

مشاور نظامی فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور زمینی اضافه کرد: صیاد شیرازی همچنین به سربازان تاکید می‌کرد«به جایی حمله کنید که به دلیل پیروزی روحیه نیروهای خودی پشت سنگر تقویت شوند و از موانعی عبور کنید که برای ارتش صدام غیر قابل عبور باشد» و اینگونه طبق تدابیر خاص نظامی شهید صیاد شیرازی خرمشهر آزاد شد.


مشاور نظامی فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور زمینی تصریح کرد: شهید صیاد شیرازی تکریم از بزرگان و تشویق جوانان را همیشه به همرزمان خود توصیه می‌کرد.


امیر آراسته در بخش دیگری از سخنان خود اذعان کرد: ویژگی بارز دیگر شهید صیاد شیرازی در انتصاب افراد بود و معتقد بود«فرد متعهد باید امانتدار و صادق باشد» از منظر وی متعهدی که تخصص ندارد، متعهد نیست.


مشاور نظامی فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور زمینی به نحوه آموزش  یگانهای شهید  صیاد شیرازی اشاره کرد و افزود: به گفته این شهید والامقام بازرسی یاوری است نه سروری و هرکسی که یگان‌ها را بازرسی می‌کند از کسی بالاتر نبوده و باید به نیروها یاری برساند و احساس برتری نکند.


وی در پایان اظهار کرد: شهید صیاد شیرازی در پرتو خلوص نیت، صداقت و پاکی مورد توجه اقشار مختلف جامعه بود تا جایی که رهبر انقلاب فرمودند «مراسم  تشییع جنازه شهید صیاد شیرازی کم نظیر بود».

«صیاد شیرازی» سالار شهیدان در جنگ سخت است

در ادامه امیر ابوالفضل برزگری اظهار کرد: استان کردستان ۵ هزار و۴۰۰ شهید والامقام و  یک‌هزار پیشمرگ مسلمان کرد را تقدیم آرمان‌های نظام کرده است.

 

وی به مقام شهادت در پیشگاه خداوند متعال اشاره کرد و افزود: خداوند جان و مال مومنان را در قبال  بهشت از آنان می‌گیرد، شهیدان در راه خدا می‌جنگند و می‌کشند و کشته می‌شوند و در نهایت لقای خود را نصیب آنان می‌گرداند.


فرمانده قرارگاه لشکر ۲۸ پیاده کردستان به گزیده‌ای از وصیت‌نامه شهید صیاد شیرازی اشاره کرد و گفت: سپهبد در وصیت‌نامه خود چنین می‌نویسد «پروردگارا رفتن در دست توست من نمی‌دانم چه وقت خواهم رفت، ولی می‌دانم باید من را در رکاب امان زمان(عج) قرار دهی و می‌دانم باید با دشمنانت آنقدر بجنگم که به مقام رفیع شهادت و لقای پروردگارم برسم».

 

امیر برزگری خاطرنشان کرد‌: امیر صیاد شیرازی سید و سالار شهیدان در جنگ سخت و سیدمرتضی آوینی سرور شهیدان در جنگ نرم است.

 

*اطاعت از ولایت ودیعه الهی به جا مانده از شهیدان است


وی با بیان اینکه شهیدان با نثار جان خود عزت و امنیت را در پرتو الطاف الهی برای ما به یادگار گذاشتند، تصریح کرد‌: شهیدان درس اطاعت  از خدا و ولایت را به ما آموختن و آن را به عنوان و دیعه الهی به ما سپردند.

 

 فرمانده قرارگاه ۲۸ پیاده کردستان، مقدم پیشکسوت عرصه جهاد و شهادت و از یادگاران هشت سال دفاع مقدس، امیر ناصر آراسته از همرزمان امیر علی‌صیاد شیرازی را به خطه سرسبز کردستان سرزمین مجاهدت‌های خاموش را تبریک گفت و افزود: امیر آراسته امروز به دعوت لشکر ۲۸  کردستان لبیک گفت مقدم وی را گرامی می‌داریم.

 

انتهای پیام/


انتهای پیام/