تاریخ ارسال : چهارشنبه 22 فروردین 1397 / 07:44|کد خبر : 1805

خبر » تجلیل از خانواده شهید هنرمند غلامرضا نریمان در بیجار

تجلیل از خانواده شهید هنرمند غلامرضا نریمان در بیجار

به همت دفتر حوزه هنری شهرستان بیجارو در دومین روز هفته هنر انقلاب اسلامی از خانواده شهید هنرمند غلامرضا نریمان با حضور جمعی از مسئولین تجلیل به عمل آمد.

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

به گزارش خبرنگار پیشمرگ روح الله، صبح امروز و به مناسبت دومین روز هفته هنر انقلاب اسلامی براساس برنامه های پیش بینی شده توسط رئیس حوزه هنری شهرستان بیجار ، جانشین فرماندهی سپاه شهرستان بیجار ،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان بیجار و جمعی از هنرمندان انقلابی  با حضور در منزل برادر شهید  از خانواده معزز شهید هنرمند غلامرضا نریمان تجلیل به عمل آمد .


در این دیدار ناصر قربانپور با برشمردن ویژگی های شهدای انقلاب و دفاع مقدس گفت : شهید نریمان از هنرمندان متعهدی بودند که در مبارزه با دشمنان نظام و انقلاب و در راه حراست از کشور به فرمان حضرت امام لبیک گفتند و ا زهمان ابتدای انقلاب در مبارزه با گروهک های ضد انقلاب وارد سپاه پاسداران شدند و  سپس با حضور در جبهه نبرد با کشور متخاصم عراق به مبارزه پرداختند و هزمان نیز به ثبت حماسه آفرینی های جان برکفان دفاع از حریت و آزادگی ملت نیز می پرداختند .


وی افزود : قطعا پاداش این همه رشادت چیزی غیر از شهادت نخواهد بود و سرانجام این فرزند برومند کردستان و شهرستان بیجار در 17 تیر ماه سال 1367 در سن 35 سالگی به مقام والای شهادت نائل آمدند .


قربانپور زنده نگه داشتن نام وخاطره شهیدان را امری واجب و ضروری دانست و گفت : در کنار این زنده نگه داشتن ها که وظیفه اصلی و محوری حوزه هنری است تمجید از مقام شامخ خانواده شهیدان و صبر و بردباری آنان نیز باید همواره در دستور کار قرار گیرد .


درادامه این دیدار هریک از حاضرین به بیان دیدگاه های خود پرداختند و سپس برادر شهید نریمان به ذکر خاطراتی از دوران کودکی و همچنین دوران مبارزه آن شهید والامقام پرداختند .


در این دیدار با اهدای لوح تقدیرو یک تابلوی طراحی شده از تصویر شهید والا مقام که توسط هنرمندان حوزه هنری آماده شده بود و هدایایی از خانواده این شهید والامقام تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/