تاریخ ارسال : چهارشنبه 22 فروردین 1397 / 12:11|کد خبر : 1807

خبر » رسالت هنرمند انقلابی تولید هنر متعهد به حقیقت است

رسالت هنرمند انقلابی تولید هنر متعهد به حقیقت است

مسوول بسیج هنرمندان کردستان گفت: رسالت هنرمند انقلابی تولید هنر متعهد به حقیقت است.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

به گزارش خبرنگار پیشمرگ روح الله، علی عباس داوودنیا رییس بسیج هنرمندان استان کردستان صبح امروز در مراسم گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی و روز قشر بسیج هنرمندان که با همکاری حوزه هنری استان کردستان در سنندج برگزار شد اظهار کرد: آرامش و امنیت جامعه ی امروز خود را مدیون خون شهدایی هستیم که با تمام جان و مال در راه حفظ و امنیت تلاش کردند .

 

وی گفت: اسامی شهدای هنرمند شامل شهید حاج سعید توقیفی در عرصه تجسمی و نقاشی از سنندج. شهید غلامرضا نریمان در عرصه عکاسی و خبرنگاری از بیجار. شهید فریدون نعمتی در عرصه تئاتر و نمایش از قروه. شهید مسلح مرادی در عرصه نمایش و تجسمی از سروآباد. شهید فارس خالدی در عرصه موسیقی از مریوان. شهید پیمان ویسی در عرصه نمایش و تئاتر از کامیاران بعنوان شهدای هنرمند استان هستند.

 

 

به گفته ی داوودنیا، اشاعه هنر انقلاب اسلامی از رسالت‌های مهمی است که هنرمندان بر عهده دارند.

 

وی با اشاره به تقدیم دوهزار هنرمند شهید در کشور افزود: کردستان هم ۶ شهید هنرمند را برای دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.

 

به گفته داوودنیا، معرفی اهداف انقلاب از رسالت‌های مهم اصحاب هنر است که شهید آوینی الگویی برای هنرمندان انقلابی است.

 

وی افزود: سید شهیدان اهل قلم با نوشتار زیبا و صدای دلنشین خود روایتگر فتح شد و هنر ناب انقلاب اسلامی را به دنیا معرفی کرد.

 

 

وی با اشاره به بیان ارزشمند مقام معظم رهبری مبنی بر ماندگاری اندیشه‌ها در قالب هنر، افزود: شهید آوینی اندیشه خود را با هنر اصیل و انقلابی خود با تکیه بر حقیقت ماندگار کرد.

 

داوودنیا به میزبانی کردستان از کنگره ۵۴۰۰ شهید استان در سال‌جاری اشاره کرد و گفت: اجلاسیه شهدای هنرمند از برنامه‌های جنبی این کنگره است که هنرمندان استان باید برای برگزاری هرچه بهتر آن سنگ تمام بگذارند و حق شهدا را ادا کنند.

 

مسوول بسیج هنرمندان استان به حق شهدا بر گردن آحاد جامعه اشاره و اظهار داشت: باید با عملکردی جهادی، این کنگره را برگزار کنیم تا شرمنده شهدا نشویم .

 

در پایان این مراسم از ده نفر از اهنرمندان انقلابی تجلیل و تکریم بعمل آمد.

 

انتهای پیام/