تاریخ ارسال : چهارشنبه 22 فروردین 1397 / 13:00|کد خبر : 1808

خبر » هنر یک الگوی تمام از هنرمندان را در ذهن مجسم می کند/ شهید مرتضی آوینی، در جامعه هنری نماد و اسطوره است

هنر یک الگوی تمام از هنرمندان را در ذهن مجسم می کند/ شهید مرتضی آوینی، در جامعه هنری  نماد و اسطوره است

 

مسئول دبیرخانه اقشار سپاه بیت المقدس گفت: شهید مرتضی آوینی، در جامعه هنری به عنوان نماد و اسطوره رشادت و فرهنگ الگو و سرمشق حرکت به سوی استقلال و آزادی خواهی در کنار خیل عظیمی از شهدای گرانقدر دیگر در جامعه مطرح هستند و همه ملت به وجود آنان افتخار می‌کند.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

به گزارش خبرنگار پیشمرگ روح الله، سرهنگ نادرپناه مسئول دبیرخانه اقشار سپاه بیت المقدس صبح امروز در مراسم گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی و روز قشر بسیج هنرمندان که در سنندج برگزار شد اظهار کرد: ۲۰ فروردین ماه به پیشنهاد حوزه هنری و تصویب شورای فرهنگ عمومی کشور ،سالگرد شهادت مرتصی آوینی را با نام هنر انقلاب اسلامی نامگذاری کردند که با توجه به اهمیت و جایگاه هنر این روز به هفته هنر انقلاب اسلامی ارتقاء یافت.

 

وی با بیان اینکه هنر یک الگوی تمام از هنرمندان را در ذهن مجسم می کند گفت: با گذشت قریب به 25 سال از شهادت مرتضی آوینی، باید هنوز در راستای کارهای این شهید بزگوار رهرو باشیم .

 

وی گفت: از آن جا که شهید سیدمرتضی آوینی، تمام لحظه های عمر با برکت خود را به ویژه پس از انقلاب اسلامی، در مسیر به فعالیت رساندن ارزش ها و احکام اسلامی در قالب هنر صرف کرد و به حق در این راه خدمات ارزنده کم نظیری را در عرصه های گوناگون و گسترده هنر و اندیشه از خود به یادگار گذاشت.

وی با اشاره به نیازهای فرهنگی کشور، رسالت هنر امروزی را نشان دادن شجاعت و شهامت شهیدان برای نسل جوان دانست.

 

نادرپناه با اشاره به اینکه هرچند كه فيلم‌هاي "روايت فتح" تا آن زمان در ميان مردم مشهور بود اما تا آن زمان كسي نمي‌دانست كه سازنده آنها كيست؛چراكه در "روايت فتح" و نه در هيچ كدام در فيلم‌هايي كه او كارگرداني و تدوين كرده بود ،نام عوامل عنوان نمي‌شد و" آويني" به تصميم خود وفادار مانده بود، گفت: تاثیری که انقلاب اسلامی بر شهید آوینی داشت را می توان به عینه در سینمای ایشان مشاهده کرد.

 

به گفته ی وی، شهید مرتضی آوینی، در جامعه هنری به عنوان نماد و اسطوره رشادت و فرهنگ الگو و سرمشق حرکت به سوی استقلال و آزادی و آزادی خواهی در کنار خیل عظیمی از شهدای گرانقدر دیگر در جامعه مطرح هستند و همه ملت به وجود آنان افتخار می‌کند.

 

مسئول دبیرخانه اقشار سپاه بیت المقدس یادآور شد: شهید آوینی پس از سالها از پیروزی انقلاب اسلامی نگاهی دقیق و نقادانه داشت و در قامت یک هنرمند مسلمان به معنای واقعی کلمه هنر را بیان می کرد چرا که هنر یک هنرمند است که می تواند مظمونی را که در ذهن دارد می تواند به شکل های مختلف تعلیم دهد.

 

انتهای پیام/