تاریخ ارسال : یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 / 07:56|کد خبر : 1845

خبر » خبر » اجتماع رزمندگان دیروز برای قصه گویی از شهدای مهاجر و انصار/ مجمع یاد یاران 22 اردیبهشت در سنندج برگزار می شود

خبر » اجتماع رزمندگان دیروز برای قصه گویی از شهدای مهاجر و انصار/ مجمع یاد یاران 22 اردیبهشت در سنندج برگزار می شود

به گزارش پیشمرگ روح الله، سرهنگ ابراهیم حسینی مسوول ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان اظهار کرد: یکی از برنامه های بسیار فاخر فرهنگی استان کردستان در سال 97، برگزاری کنگره 5400 شهید استان و یک اتفاق بسیار بزرگ فرهنگی است و باید دستگاه های دولتی ، نظامی، انتظامی و نهادهای انقلابی همه و همه همانند اخلاص شهدا پای کار بیایند تا مورد رضایت شهدای گرانقدر استانمان باشیم.

 

هر آنچه از روزنه ی هنر برآید بر دل نشیند


وی با بیان اینکه در این راستا برنامه های متعدد در حوزه های مختلف برنامه ریزی شده است  گفت: یکی از موضوعاتی که در برگزاری کنگره به آن توجه ویژه داریم این است که محتوای برنامه ها را از روزنه ی هنربه مردم معرفی کنیم چرا که هر آنچه از روزنه ی هنر برآید بر دل نشیند و آن محتوا ماندگار خواهد بود لذا بیشترین تلاشمان این است که از زبان هنر در مباحث فرهنگی وارد شویم و بهره ببریم.

 

برگزاری اجلاسیه ی شهدای قشری


وی افزود: یکی دیگر از برنامه های اصلی ما در کنگره، برگزاری اجلاسیه ی شهدای قشری است که باید هر کدام از اقشار جامعه که سهمی در جنگ و در مبارزه با ضد انقلاب داشته و شهید تقدیم کرده اند اجلاسیه برگزار و ابعاد مختلف شهدای خود را در طول این 40 ساله با برکت انقلاب ارائه دهند.

 


سرهنگی حسینی یادآور شد: یکی از برنامه های محوری و شاخص این است که از رزمندگان  و فرماندهان که در طول این 40 سال با تمام وجود و با اخلاص در کردستان با یک پیوند عمیق دلی بین مهاجر و انصار ، شکوه وحدت را عملی کردند و دست به دست هم دادند و با دشمنان امنیت مردم و دشمنان توسعه مبارزه کردند و بخشی از آنان به شهادت رسیدند  برگزار شود.

 


وی ادامه داد: برای اینکه خاطره ی آن روزهای غربت و سخت اولیه ی این منطقه یادی داشته باشیم و پیوند و برداری ها را یکبار دیگر تجلی بخشیم ، در راستای کنگره ی 5400 شهید استان کردستان، مجمع یادیاران برگزار می شود.

 

حضور 700 فرمانده ارشد در همایش یاد یاران


سرهنگ حسینی خاطر نشان کرد: بیش از 700 یادگار حماسه ی روزهای غربت که امروز به برکت مجاهدت های  آنان و ایثار شهدا یک امنیت پایدار برقرار شده اجتماع می کنند که در این اجتماع فرماندهان ارشد و برجسته ی سپاه حضور دارند و خاطرات و ارتباطی که بین شهدای بومی و غیر بومی وجود داشته را جمع آوری می کنیم .

 


وی عنوان کرد: در آن زمانی که این رزمندگان حضور دارند خاطرات بازگو و تاریخ شفاهی 700 فرمانده این دوران 40  ساله ی با برکت انقلاب اسلامی که در سایه ی همدلی ها و اخوت  و همچنین در سایه ی این امنیت پایدار گرد هم می آیند و حماسه ها، دلدادگی ها و محبت های آنان جمع آوری و در قالب کتاب های مختلف منتشر می شود.

 

مجمع یاد یاران مجمع الفت و انس بین مهاجر و انصار است


به گفته ی سرهنگ حسینی، مجمع یاد یاران مجمع الفت و انس بین مهاجر و انصار و تجلی وحدت عملی بین برداران شیعه و سنی است چرا که در گذشته ی کردستان این افراد حاضر بودند برای حفظ جان بردار، بردار دیگر جان خود را به خطر اندازد.

 


وی افزود: همایش یاد یاران 22 اردیبهشت ماه همزمان با سفر سالروز مقام معظم رهبری به استان کردستان برگزار می شود و از 50 خانواده ی سردار شهید کردستان تجلیل بعمل می آید

 

رونمایی از 10 جلد کتاب در همایش


وی اضافه کرد: در این مجمع، 10 جلد کتاب درباره نقش کردستان و نقش شهدای پیشمرگان مسلمان کُرد در امنیت نیز رونمایی می شود و همچنین برنامه های متعددی از جمله بازگو کردن خاطرات رزمندگان، برنامه ی مولودی خوانی، پخش فیلم های متعدد درباره ی تاریخچه ی این رزمندگان برگزار می شود.

 


وی در پایان یادآور شد: در این همایش از یادمان سرداران شهید محمد امین رحمانی و حاج سعید توفیقی در شهر سنندج با حضور فرماندهان ارشد سپاه رونمایی و در میدان نبوت و پارک محمدی شهر سنندج نصب خواهد شد/کردتودی

 

 

انتهای پیام/