تاریخ ارسال : شنبه 12 خرداد 1397 / 12:24|کد خبر : 1906

خبر » مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در سنندج برگزار می شود

مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در سنندج برگزار می شود

مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در روز یکشنبه ۱۳خرداد ساعت ۱۰صبح در محل صحن قدیم مسجد جامع سنندج برگزار می شود.

 

-------------------------------------------------------------------

به گزارش پیشمرگ روح الله، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان به مناسبت بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و قیام شهدای ۱۵ خرداد سال ۴۲ اطلاعیه ای صادر کرده است.

 

در این اطلاعیه آمده است: نیمه خرداد هر سال یادآور ارتحال جانسوز بزرگمرد تاریخ معاصر ایران و جهان است. برگزاری سالگرد رحلت پیشوای مسلمانان جهان و سوگواری از دست دادن این مرد بزرگ فرصت مناسبی برای تجدید میثاق با آرمان ها و ارزش هایی است که امام راحل بر اساس تعالیم اسلام ناب محمدی صلوات الله علیه پایه گذاری نمودند.

 

در پانزدهم خرداد ماه سال ۴۲ خشم مقدس و انقلابی مردم خداجوی ایران پایه‌های استبداد رژیم ستم شاهی را به لرزه افکند و رژیم سرسپرده پهلوی مبارزان انقلاب را به خاک و خون کشید. قیام این روز فصلی جدید را در مبارزه علیه عمال استکبار جهانی گشود و خون شهدای این روز همچنان در جوشش بود تا ارکان حکومت خودکامه را در هم شکست و امت اسلامی پیروزی شکوهمند خویش را در سایه رهبری بزرگ امام خمینی رحمت الله علیه به نظاره نشست. پانزدهم خرداد روز قیام خونین مردم جان بر کفی است که به نام اسلام و برای اسلام به میدان آمدند تا سلطه طاغوتیان را از کشورشان برچینند.

 

امام خمینی (ره) با بصیرت نافذ و ژرف اندیشی منحصر به فرد خویش انقلاب اسلامی را به گونه ای اعجاب آور رهبری کرد و با استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و گفتمان سازی آگاهی‌بخش افکار عمومی و وجدان های خفته جهانیان را بیدار ساخت و با به صحنه آوردن قدرت نرم انقلاب، نظام و ملت عظیم الشان ایران و ارائه نظریه ها و راهبردهای مبنایی برای هدایت مسیر بشریت به سمت عدالت و سعادت محاسبات کانون های سلطه و معادلات جهانی را برهم زد.

 

رهبری حکیمانه، مدبرانه، هوشمندانه و پیامبرگونه رهبر معظم انقلاب اسلامی طی ۲۹ سال پس از ارتحال حضرت امام خمینی رحمت الله علیه، ضمن تحکیم روزافزون پایه‌های نظام و انقلاب، با مدیریت بحران ها تهدیدات و چالش های گوناگون فراروی نظام و ملت ایران مایه افتخار شیفتگان انقلاب اسلامی گردیده است به گونه ای که امروز بیداری اسلامی و جهانی، نهضت مقاومت و سلطه ستیزی بین ملت‌های حق‌طلب و عدالت خواه و مواجهه با جنایت وحشیانه رژیم صهیونیستی، پیدایش خود را وامدار رهبری عالمانه و قاطعانه ایشان می داند

 

 اکنون در آستانه ی بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی رهبر کبیر انقلاب، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ستاد برگزاری مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) استان کردستان از ملت آگاه و هوشیار و مومن ایران اسلامی دعوت می نماید تا امسال نیز یک بار دیگر همچون همیشه با حماسه آفرینی و حضور پرشور در مراسم باشکوه این دو روز بزرگ نام و یاد شهدای انقلاب و امام بزرگوار را در دلهای خویش زنده نگه دارند و با آرمانهای شهیدان گلگون کفن انقلاب و خمینی کبیر رحمت الله علیه تجدید میثاق نمایند.

 

مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در روز یکشنبه ۱۳خرداد ساعت ۱۰صبح در محل صحن قدیم مسجد جامع سنندج برگزار می شود و مراسم گرامیداشت شهدای ۱۵خرداد نیز روز دوشنبه ۱۴خرداد ساعت ۲۰ در محل حسینیه سنندج برگزار خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/