تاریخ ارسال : یکشنبه 13 خرداد 1397 / 14:32|کد خبر : 1909

خبر » امام راحل آموزگار ایستادگی و مقاومت بودند/ایام زمامداری مدیریت بدون همراهی با دین و ایمان شکست می‌خورد

امام راحل آموزگار ایستادگی و مقاومت بودند/ایام زمامداری مدیریت بدون همراهی با دین و ایمان شکست می‌خورد

حجت‌الاسلام انصاری پیش از ظهر امروز در مراسم بیست و نهمین سالگرد رحلت امام راحل که در مسجد جامع سنندج با حضور مردم و مسوولان برگزار شد، اظهار کرد: قرآن کتاب جامعی برای همه ادوار بشر است که به همه گروههای اخلاقی، رفتاری، اجتماعی و سیاسی پاسخگوست.

وی افزود: دنیای مسیحیت نیز به قرآن کریم احترام می‌گذارند چرا که انجیل را کتاب کهنه بشر و قرآن را کتاب آینده بشریت می‌دانند.
وی عنوان کرد: چیزی در جهان و در طول تاریخ بشریت در اندیشه انسان رخ نداده و نمی‌دهد مگر آنکه قرآن کریم کلمه و آیه و سخنی عنوان کرده باشد.
این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تاریخ احزاب و حکومت‌ها یادآور شد: اگر به این تاریخ رجوع کنیم در مورد دولت‌های مردمی، عدالت، دینداری و دولت ایمان به خدا، دولت پول و تصاحب، زور، ظلم و ستم اشاره شده است.

*جوامع غیراسلامی بویی از اخلاق نبرده‌اند
حجت‌الاسلام انصاری بیان کرد: امروز هیچ جامعه‌غیر اسلامی بویی از اخلاق نبرده است و جوامع اسلامی با اخلاق پیش می‌روند و قرآن را سرلوحه قرار می‌دهند.
وی افزود: بناست که قرآن در جامعه حکومت کند و همه باید از دستورات و فرامین آن استفاده ببرند.

وی بیان کرد: امشب نخستین شب از لیالی قدر است که تقارن رحلت امام با این شب بیانگر آن است که خداوند یاد انسان‌های بزرگ را در رویدادهای مهمی به سایر بندگان یادآور می‌شود.
استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: اسلام احترام به قبور بزرگان را مورد تاکید قرار داده است و باید قبور بزرگان و انبیا و اولیا و امامان و سایر بزرگان را تکریم کنیم.
حجت‌الاسلام انصاری تصریح کرد: هر کدام از قدرت و ایام و زمامداری مدیریت‌ها و سمت‌ها اگر با دین و ایمان به خدا تحسین نشود به زمین می‌خورد.
وی همچنین با اشاره به حرکت تاریخی امام  راحل گفت: امام با دنیای ظلم و ستم و حکومت شاه مبارزه کرد و تبعیدها را به جان خرید.
وی اظهار کرد: این حرکت عظیم انقلاب اسلامی با تحمل سختی‌ها به بار نشست و امام راحل چهارده سال سیلی خورد تا توانست به اهداف خود دست یابد.

* جنگ امروز جنگ ضد قرآن و ضد اخلاق است
استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: جنگ امروز جنگ ضد قرآن، ضد اخلاق و جنگ ماهواره‌هاست و دشمن تلاش می‌کند غیرت را از مردم ما بگیرد.
حجت‌الاسلام انصاری ورود ماهواره در خانه همه افراد با استفاده از امواج جهانی را از توطئه دشمنان دانست و گفت: ایران امروز قلب تپنده دنیای اسلام است و باید برای حفظ آن همه تلاش کنند.
وی بیان کرد: قبل از انقلاب اسلامی ۵۲ مسجد در آمریکا داشتیم اما اکنون بیش از پنجاه هزار مسجد داریم و اسلام سراسر جهان را فرا خواهد گرفت.

*عدم شناخت مردم از امام و انقلاب جفا در حق خودشان است
وی افزود: مردم ما اگر امام و انقلاب را نشناسند به خودشان جفا کرده‌اند گرچه در گذشته چکمه دژخیمانه ایران را خورد می‌کرد اما امروز توجه همه به سمت ایران است.
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه جسم امام گرچه در میان ما رفت اما ایشان تربیت شده دنیای اخلاق، عرفان، فقه، حدیث و شعر بود که ایستادگی و مقاومت آموختند.
حجت‌الاسلام انصاری اضافه کرد: تا دین هست مبارزه دشمن نیز وجود دارد و نباید خسته شد بلکه باید مردانه در برابر دشمن ایستاد.
وی با بیان اینکه امروزه روح امام در کالبد انسانی بزرگ با فکر بلند و اندیشه پر بصیرت یعنی رهبر معظم انقلاب دمیده شده تا افتخار کشور باشد، عنوان کرد: وجود چنین رهبر فرزانه‌ای امروز بیانگر قدرت ایران اسلامی و اقتدار آن در جهان است.

وی با اشاره به اینکه سنندج مرکز قوم آریایی اصیل و با غیرت است و مدیران و مسوولان باید اهل دین باشند و به مردم خدمت کنند، تصریح کرد: با هیچ مدیر و سازمان و تشکیلات دولتی و حکومتی همراهی نخواهیم کرد مگر اینکه دیندار و امین مردم باشند