تاریخ ارسال : سه شنبه 22 خرداد 1397 / 08:39|کد خبر : 1920

خبر » وصیت‌نامه جالب شهید "فهمیده کردستان"

وصیت‌نامه جالب شهید "فهمیده کردستان"

به گزارش پیشمرگ روح الله, رهبر معظم انقلاب در سفر به کردستان، این استان را سرزمین مجاهدت‌های خاموش و فداکاری‌های بزرگ عنوان کردند که به راستی چنین است چرا که نه تنها مردم این دیار فرهنگی 5 هزار و 400 شهید را تقدیم نظام کرده‌اند، بلکه اکنون نیز از 230 کیلومتر مرز پاسداری و حفاظت می‌کنند تا مبادا دشمنان نظام نیت سوء خود نسبت به کشورمان را از این مرزها عملیاتی کنند.

استان کردستان شهدای شاخصی را تقدیم انقلاب کرده است که شهید یدالله محمدی دانش‌آموز 15 ساله‌ای است که به شهید فهمیده کردستان معروف است، این شهید بزرگوار در روز دوازدهم اردیبهشت ماه سال 1366 در سن ۱۵ سالگی در منطقه عملیاتی شلمچه به شهادت رسید.

 شهید محمدی در وصیت‌نامه‌ای، ضمن تشریح وضعیت رزمندگان در جبهه مقابل رژیم بعث عراق، پدر و مادرش را به آرامش بعد از شهادتش دعوت می‌کند.

«به نام خدا»

حضور برادر بزرگوارم احسان پورمحمدیان سلام عرض می‌کنم. این وصیت‌نامه را خدمتتان می‌فرستم تا انشاءالله به خانواده و مدرسه‌ام برسانید.

«الَّذینَ آمَنُوا وَ هاجَرُوا وَ جاهَدُوا فی‏ سَبیلِ اللَّهِ بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَةً عِنْدَ اللَّهِ»

«آنها که ایمان آورده و هجرت کردند و در راه خدا با مال‌ها و جان‌هایشان جهاد نمودند، پایه و منزلتشان در نزد خدا بزرگتر است».

سلام و تحیت بر خداوند که مرا مفتخر ساخت تا بتوانم در لباس بسیج در گردان عملیات به پای نوشتن وصیت‌نامه بنشینم.

ملت مبارز ایران! امروز در جبهه‌های نبرد و قتال، فرزندان شما حماسه می‌سازند و هر روز افتخاری بزرگ بر برگ‌های تاریخ خونین جنگ تحمیلی اضافه می‌نمایند. حماسه‌های صدر اسلام و آن استقامت‌های عظیم در مقابل سختی‌های زندگی را اکنون شما ملت بیدار و خداجو تکرار می‌کنید و روح پیامبر خدا(ص) را شاد می‌نمایید.

رزمندگان شما همین بسیجیانی هستند که بدون هیچ چشم‌داشتی نسبت به مسائل دنیوی، جان خود را در طبق ایثار می‌گذارند. یک بسیجی حقیقی از جان و مال خود می گذرد و با خون سرخ خود در آخرین دم زندگی بر خاک خونین جبهه ها شعار رهایی انسان را می‌نویسد.

در جبهه‌ها آن قدر خون رزمندگان جوشان است که وسوسه های شیطانی و علاقه‌های دنیوی را ذوب می‌کند و از رزمندگان افرادی خالص و مؤمن می‌سازد.

به پدر و مادر عزیزم توصیه می‌کنم که در شهادت من ناراحت نشوند، زیرا راهی که شهیدان جبهه اسلام می‌روند راه سعادت است و فرزند شما امانتی از جانب خدای قادر است و مسلماً صاحب امانت هر وقت بخواهد می‌تواند امانت خود را پس بگیرد.

ای پدر و مادر گرامی‌ام! در تمام لحظات عمرتان همواره در جهت کسب معرفت الهی باشید و او را که شایسته است به دور از ریا عبادت کنید تا سعادتمند شوید.

خواهر عزیزم! شما را به تقوا، خلوص نیت و رعایت حجاب کامل اسلامی دعوت می‌کنم و از خداوند مهربان طلب موفقیت شما را در تمام اوقات حیات خواستارم.

برادران عزیزم! توجه فرمایید که در دام ضد انقلاب و یا آنها که ادعا دارند طرفدار خلق می‌باشند نیافتید، زیرا هر حزب و گروه خاصی که از خط جمهوری اسلامی و ولایت فقیه خارج باشد، خائن است.

به هم کلاسیان تمام دانش‌آموزان ایران سفارش می‌کنم که سنگر مدرسه را محکم نگه دارید و آگاه باشید که آینده جمهوری اسلامی و انقلاب عظیم به دست شما تضمین می‌شود و به معلمین گرامی توصیه می‌نمایم که دانش‌آموزان را با روحیه جبهه و جنگ آشنا کنید؛ چون جبهه دانشگاه عظیم و بی‌نظیر انسان‌سازی است و چه بسیار کسانی که در جبهه‌ها ساخته شدند.

در پایان از تمام دوستان و آشنایان حلالیت می‌خواهم. خدایا این بنده عاصی را بیامرز «الهی آمین».

در آخر؛ از مربی خوب پرورشی مدرسه راهنمایی شهید مطهری برادر نصرالله‌زاده خواهشمندم، اگر شهادت نصیبم شد، وصیت‌نامه را به مجله محبوبم «اطلاعات هفتگی» ارسال کنید تا هم روح من شاد شود و هم جنبه خداحافظی داشته باشد.

انتهای پیام/