تاریخ ارسال : چهارشنبه 23 خرداد 1397 / 09:37|کد خبر : 1923

خبر » آخرین عکسی که قبل از شهادت مجاهد اصفهانی در کردستان به یادگار ماند

آخرین عکسی که قبل از شهادت مجاهد اصفهانی در کردستان به یادگار ماند

به گزارش پیشمرگ روح الله، از اصفهان به کردستان آمده بود که با ضد انقلاب مبارزه کند. صاف و بی ریا بود و هم چون یک برادر در کنار نیروهای بومی از اسلام و انقلاب دفاع می کرد. علی رغم سن و سال کمش ولی هم چون یک مرد به یاری امام خمینی(ره) شتافته بود.

 

یک روز در سنگر نشسته بودیم که گفت: بیا یک عکس یادگاری در کنار همدیگر بیندازیم. بعد از عکس یادگاری گفت: بعد از شهادتم این عکس را به خانواده ام نشان دهید و بگویید این آخرین عکس فرزندتان است که چند روز قبل از شهادتش گرفته است.

 

چند روزی از این ماجرا می گذشت که به من گفت: امروز خانواده ام برای دیدنم به کردستان می آیند، شما این عکس یادگاری را به پدر و مادرم نشان دهید و بگویید فرزدتان به شهادت رسیده است. پذیرفتن این مسئولیت بسیار سخت بود؛ مگر می شود خبر شهادت یک جوان را به پدر و مادرش بدهی؟ ولی زمانی که اصرارهایش را دیدم قبول کردم.

 

زمانی که پدر و مادر همرزم اصفهانی ام به پایگاه آمدند عکس فرزندشان را به آن ها نشان دادم و به آن ها گفتم فرزندتان به شهادت رسیده است، این هم عکسی است که از ایشان به یادگار مانده است. این پدر و مادر اصفهانی بدون اینکه ناراحت شوند، گفتند: می توانیم پیکر فرزندمان را زیارت کنیم. گفتم: جنازه اش در محل درگیری جامانده است و ما نتوانسته ایم جنازه به پشت خط منتقل کنیم.

 

پدر و مادر همرزمم بدون اینکه چیزی بگویند، خواستند از پایگاه بیرون بروند که همرزمم از اتاق بیرون آمد و پدر و مادرش را در آغوش کشید و به آن ها گفت: من از دوستم خواستم که این کار را انجام دهد. قصدم از انجام این کار این بود که ببینم پدر و مادرم چه اندازه آمادگی دارند که خبر شهادت فرزندشان را بشنوند!

 

انگار این پدر و مادر خودشان را برای شنیدن خبر شهادت فرزندشان از قبل آماده کرده بودند. این پدر و مادر بدون اینکه ناله و زاری کنند، با لحنی آرام خواستار زیارت پیکر فرزندشان بودند.

 

چند روز بعد، هم سنگر اصفهانیم به همراه شهید رسول هلالی در روستای کیلانه از توابع شهرستان سنندج به شهادت رسید؛ حالا دیگر خبر شهادتش را راحت تر می توانستیم به پدر و مادرش برسانیم. پدر و مادری که یک بار خبر شهادت فرزندشان را شنیده بودند و از شنیدن این خبر خم به ابرو نیاورده بودند.

 

گذشت سالیان متمادی از این جریان باعث شده که نام همرزمم را فراموش کنم، ولی امیدوارم این دوست اصفهانی نام مرا فراموش نکرده باشد و در روز قیامت مرا شفاعت کند(نعمت الله وهابی ـ پیشمرگ مسلمان کرد و از یادگاران هشت سال دفاع مقدس).