تاریخ ارسال : دوشنبه 4 تیر 1397 / 12:35|کد خبر : 1947

خبر » یادواره شهدای دهه 80 و 90 لشکر عملیاتی 22 بیت المقدس در سنندج برگزار شد + تصویر

یادواره شهدای دهه 80 و 90 لشکر عملیاتی 22 بیت المقدس در سنندج برگزار شد + تصویر

به گزارش پیشمرگ روح الله، سردار عبدالله ویسی از فرماندهان و یادگاران دوران دفاع مقدس صبح امروز در یادواره شهدای دهه ی ۸۰ و ۹۰ لشکر عملیاتی بیت المقدس کردستان که در مهدیه سنندج برگزار شد اظهار کرد: دفاع مقدس جزیی از هویت تک تک ماست که باید در پاسداری از آن کوشا باشیم.پذیرش قطعنامه از سوی امام راحل تمام معادلات سیاسی و نظامی جهان استکبار را برهم زد.


وی گفت: شهدا اقتدار کشور، هادیان جامعه و شخصیت هایی هستند که خداوند به آنها حیات جاوید داده و باید در محافل ، آنها را درک و فهم کرد جرا که شهیدان حاضر و ناظر هستند و خداوند عینا در قرآن کریم به جایگاه آنها اشاره کرده است .


وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) جمهوری اسلامی را بر مبنای قرآن کریم راه انداخت، افزود: مردم ما به پشتوانه قرآن کریم به این حرکت امام اعتماد کردند و برای حفظ آب و خاک خود از جان و مال خود مایه گذاشتند.


وی خاطرنشان کرد: هدف اصلی امام از تشکیل جمهوری اسلامی ایران ایجاد جنبش بیداری اسلامی در تمامی دنیا بود که از همه جای جهان مسلمانان به این دین افزوده می‌شوند.

 

وی افزود: اسلام دين عقلانيت است و همه ما در ابعاد مختلف بايد به دنبال پيدا كردن ارزش هاي اسلامي بوده و در راستاي احياي دستورات الهي حركت كنيم و همواره امام راحل (ره) و شهدای ما برای دفاع از اسلام اینطور جانانه تلاش کردند.

 

به گفته ی وی، نسل امروز تشنه شنيدن و ديدن حقايق دوران دفاع مقدس است و وظيفه ما بيان همه ايثارگري هاي اين دوران به خصوص براي نسل جوان جامعه است.

 

سردار ویسی با بیا اینکه انقلاب اسلامي ايران موجب بيداري بسياري از ملل آزادي خواه جهان شد ادامه داد: استقرار حکومت اسلامي ايران نسيمي از اسلام پيامبر (ص) را در جهان متبلور کرد و لذا اهميت انقلاب اسلامي بسيار بيشتر از حد تصورات موجود است.

 

وی تاکید کرد:  انقلاب اسلامي ايران را با توجه به استقرار حکومتي با شاخص‌هاي الهي و با رهبري يک رهبر کاريزماتيک و فرهيخته مي توان در طول تاريخ بي نظير دانست.


اين رزمنده جبهه و جنگ با تاکيد بر نصب العين قرار دادن جمله امام راحل که « نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد»، اظهار داشت: تاکيد بنيانگذار انقلاب اسلامي بر حفظ انقلاب و دستاوردهاي آن است که بايد مورد توجه همه گروه‌ها قرار گيرد.

 

وی با  اشاره به اینکه امام خمینی(ره) اسلام را به عنوان یک مکتب راهبردی و کاربردی در جامعه مطرح و عملی کرد، اضافه کرد : امام خمینی(ره) به دنبال ایجاد موج بیداری اسلامی در دیگر کشورها بود تا الگوی کامل و جامع به جامعه بشری معرفی کند.

 

سردار ویسی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) با عنصر مصلحت و دفاع از اسلام قدم به میدان گذاشت، گفت: باید ادامه دهنده ی راه شهیدانی باشیم که با جانفشانی های خود مسیر بزرگ منشی ها را به ما آموزش دادند.

 

در ادامه سرهنگ اسماعیلی معاون هماهنگ کننده لشکر ۲۲ عملیاتی بیت المقدس اظهار کرد: حضور محافل و مراسم شهدا، باعث رونق و جلا بخشیدن به جان و کارمان خواهد شد.

 

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، آشنایی نسل جوان با اسطوره‌های دفاع مقدس، تقویت هویت اعتقادی در نسل جوان، بیمه کردن جامعه با برگزاری یادواره‌ها، ترویج روحیه ایثار و فداکاری و مقاومت و جامعه عمل پوشاندن به فرمان فرماندهی کل قوا که فرمودند زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست، از جمله اهداف برگزاری این یادواره به شمار می‌رود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


انتهای پیام/