تاریخ ارسال : چهارشنبه 6 تیر 1397 / 08:44|کد خبر : 1950

خبر » 6 تیر, سالروز شهادت شهید محمد امین رحمانی

6 تیر, سالروز شهادت شهید محمد امین رحمانی

والذین قتلو فی سبیل الله فلن یضل اعمالهم       سوره محمد(ص) – ایه 4

... انانکه در راه خدا کشته شدند خدا هرگز رنج و اعمالشان را ضایع نگرداند.

((من از این جوان های پیشمرگ که براستی اثبات کردند که فداکار اسلام هستند و لشکر پیغمبر اسلام هستند تشکر می کنم))

امام خمینی

 

فرمان رسید این خانه از دشمن بگیرد                تخت و نگین از دست اهریمن بگیرد

تنگ است ما را خانه,تنگ است ای برادر           بر جای ما بیگانه ننگ است ای برادر

 

ایندگان بایستی بدانند که چه کسانی را زنجبر ظلم و ستم گروهکهای بیگانه را از دست و پای محرومان گسستند و تسلط و اقتدار شیطانی انها را درهم شکستند.

 

اگرچه در ورای همه گذشتگان و ایندگان خدای شهیدان فی سبیل الله , حاصل رنج و تلاش انها را محفوظ داشته و در روزی که جزای اعمال بندگان را عطا می فرماید ,بهترین اجرا و جزا را بدانان ارزانی خواهد کرد ,و البته این وعده ای است که در قران نسبت به مجاهدان پاکباخته تضمین فرموده است.

 

برادر پر تلاش و خستگی ناپذیر ,شهید کاک محمد امین رحمانی از زمره شهیدانی که در دوره های پر حادثه و تاریک و ناامن کردستان مردانه قد برافراشت و در برابر تبهکاریها و نامردمی ها زورگویان ضد خدا و خلق با صلابت و رشادت بی نظیری ایستادگی کرد.

 

شهید رحمانی در سال 1331 در روستای کلاتی و در حوای شهر سنندج چشم به جهان گشود و در تاریخ ششم تیر ماه 63رخت از این جهان بدیار ابدیت می کشد, در حالیکه کارنامه عمر پر حماسه اش را سرشار از درس هاو نکات اموختنی روشن و غرور انگیز نموده است.

وما بحکم وظیفه مشخصا به گوشه هایی از دوران رنج و تلاش و ایثار این سردر شجاع و دلاور اشاره خواهیم داشت.

 

شهید رحمانی در سال 59با یک تصمیم اگاهانه و با یک جهت گیری اسلامی و انقلابی جدید  که برخاسته از فطرت بیدار و خداجوی او بود به جرگه پیشمرگ مسلمان کرد پیوست و از این پس تا لحظه شهادت لحظه ای از تلاش و مجاهدت و عمل انقلابی و خداپسند باز نایستاد . از همان اغاز حرکت جدید رهبری گروههای جوله یایگاه سنندج را بعهده گرفت و ایببن در حالی بود که مدت کمی از ازادسازی شهر سنندج توسط پیشمرگان مسلمان و نیرئهای سپاه گذشته بود.

 

گروه جوله شهید رحمانی در پر مخاطره ترین ماموریتهای درون شهری و برئن شهری شرکت داشت و توانست علاوه بر اجرای موفقیت امیز ماموریت های محوله طی مدت دوسال کمیت گروه محدود خود را به گروه ضربت محمد رسول الله(ص)

 

(ص) با استعداد 11 گروهان نفره بالغ سازد و این خود بتنهایی دلیل بر قدرت جذب , مدیریت ابتکار و خلاقیت وق العاده این سردار پرتوان و نیرئمند اسلام بشمار می رود . اگرچه از لحاظ کیفیت نیز توان روحی و رزمی این نیروها شگفت اور وخارق العاده . اینجا بمناسبت مقام, به چند فراز از فعالیتهای نظامی شهامت های ایشان اشاره می شود.

 

در سال 62 که گروهی از نیروهای سپاه سنندج در جریان پاکسازی روستای ارندان در محاصره ضد انقلابیون قرار می گیرند شهید رحمانی بقصد کمک و در هم شکستن محاصره مزدوران ضد انقلابی وارد عمل می شود و در حالیکه بر اثر صدمه شدید

 

پا هنوز عصا بهمراه داشت با یک دستگاه وانت تویوتا و با اطلاع از کمین دشمن از مسیر ارندان به قلب کمین و در وسط مسیروهای مزدور وارد می شود و با من حالت جسمی نابسامان (وبه تعبیر یکی از برادران با یک پا)15 وشک ار پی چی بسمت محل های اسقرار ضد انقلابیون شلیک کرده و با ئارومار کردن انها در کمین مزبور خنثی شده و حلقه محاصره نیروها نیز شکسته می شود.

 

در سال 63 در پاکسازی محور کوماسی در حالیکه هدایت گردان ضربت را بعهده داشت ,با خودرو حامل تفنگ 106 در پیشاپیش نیروها حرکت کرده و قبل از وارد شدن نیروهای تحت امر فقط جهت استقرار و پاکسازی به ارتفاعات وارد می شوند.

 

 

ماموریت پاکسازی بیاری از منطق و محورهای اطراف سنندج نظیر کلاتی , اویهنگ , نوره ,تالوران,جمشیدر,هانی گلان,تولیور,نگل و بسیلری نقاط دیگرا بعهده داشت.بطوریکه در یک جمع بندی باید ایشان را مجری طرح های پاکسازی در مقاطع سالهای 61 ا 63 قلمداد کرد.

 

در زمینه قدرت عمل و قاطعیت نظامی این رزمنده مخلص و فداکر اسلام همینقدر بس که تمام نیروهای تحت امر ایشان ,شرکت در عملیاتی را که به رهبری شهید رحمانی صورت می گرفت جزئ ارزوهای خود بحساب اورده و نظر اشاره ایشان بودند متقابلا ضد انقلابیون نیز عملیاتهای که شهید رحمانی بر علیه انان انجام می دادند در ترس و وحشت عجیبی بسر می برند بطوریکه یکی از اشرار با سابقه که خود را تسلیم کرده بود در اعترافاتش اینگونه بیان میدارد:نیروهای ما (یعنی ضد انقلابیون) در هر عملیات اگر در معرض خمپاره باران رزمندگان اسلام قرار می گرفتند انقدر دچار وحشت نمی شدند که از اشاره عصای شهید رحمانی که افراد ما را به نیروهایش نشان می داد در ترس اضطراب قرار می گرفتند.

 

تز و خط مشی شهید رحمانی در اجرای ماموریتها در چارچوب این جمله خلاصه می شد که :

((ضد انقلاب یا باید فرار کند و یا کشته شود و راه دیگری وجود ندارد)) والحق که در تمام طرح عملیات این چنین کرد

گروهک های ضعیف و ناتوان ضد انقلاب و مخصوصا کومله که در ان دوران ادعاهای زیادی نیز داشت و دم از گردان  و چنگ و جبهه و...می زدند,در مصاف رویارو با این پاکباز شجاع بقدری غاجز و حقیر بود که در هیجچ صحنه ای قدرت عریض اندام در برابر او را در خود نمی دیدند بناچا در چندین نوبت اقدام به مین گذاری و ترور ایشان می نمایند . بطوریکه در سال 61 بر اثر مینی که در ماشین ایشان جسازی کردند شهید رحمانی از ناحیه پا بشدت اسیب می بیند بطوریکه بیش از نیمی از دوره فعالیتهای رزمی اش را در حالی انجام دد که به کمک عصا حرکت می کرد و بالاخره در اوایل تیر ماه 63 با طرحی ناجوانمردانه و در پوشش حیله ای عاجزانه ایشان را در استانه منزل بشهادت می رسانند.

 

شهادت رحمانی در اصل مزدی به رنج و تلاش های طاقت فرسای او بحساب می امد و دریچه ای برای پرواز بسوی معبود و پروردگار همه شهیدان و مجاهدان گردید و درعوض بجز خواری و بدنامی و ذلت نصیب دشمنانش تکرد و این در حالی بود که در دوره رزم کوبنده و بی امانش شمار بسیاری از اینم روبهان بزدل و بی مکایه را به جهنم فرستاده بود.

 

خاطره پر شکوه از جان گدشتگی و رادمردی او جاودان و راه روشن رهروانش مستدام باد

والسلام