تاریخ ارسال : چهارشنبه 19 دی 1397 / 10:21|کد خبر : 1969

خبر » ۵۲روحانی اهل سنت و تشیع در کردستان در راه پیروزی انقلاب شهید شدند

۵۲روحانی اهل سنت و تشیع در کردستان در راه پیروزی انقلاب شهید شدند

ماموستا اقبال بهمنی رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج در گفتگو با خبرنگار پیشمرگ روح الله اظهار کرد: ما تا پیش از انقلاب تشکلی بنام جامعه روحانیت نداشتیم و علیرغم اینکه همیشه زیر فشار رژیم ستمشاهی بودیم اما هیچ گونه خدماتی نیز نه به روحانیان اهل سنت و نه به روحانیان اهل تشیع داده نمی شد.

 

وی افزود: زمانی که ندای انقلاب از سوی امام شنیده شد, جامعه روحانیت به این ندا لبیک گفته و در همین استان کردستان نیز روحانیون جزو اولین کسانی بوند که به صف حامیان انقلاب و پس از ان در مقابل دشمنان انقلاب و گروهک های مختلف ایستادگی کردند.

 

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج ادامه داد: وقتی که در این راه ۵۲ روحانی ترور می شوند و به درجه رفیع شهادت می رسند نشان می دهد که افراد تاثیرگذاری در جامعه و در میان مردم بوده اند و در راه انقلاب گام های مهمی برداشته اند.

 

ماموستا بهمنی یادآور شد: علمای اهل سنت در راه پیروزی و ماندگاری انقلاب اسلامی فعالیت های بسیاری داشته اند و در کنار این با مظلومیت هر چه بیشتر نیز به شهادت رسیدند.

 

وی در پایان سخنان خود بیان کرد: بازخوانی و بازگویی فعالیت و زندگی این قشر مظلوم در میان نسل جدید می تواند ذهنیت جوانان را نسبت به انقلاب و دستاوردهای ان تغییر دهد.

 

انتهای پیانم/