تاریخ ارسال : پنجشنبه 4 بهمن 1397 / 09:02|کد خبر : 1998

خبر » آرزوی شهید خالدیان کمک به فقرا و نجات مردم دهگلان ازدست گروهکها بود

آرزوی شهید خالدیان کمک به فقرا و نجات مردم دهگلان ازدست گروهکها بود

به گزارش خبرنگار پیشمرگ روح الله، شهید محمد صدیق خالدیان در سال 1350 در روستای معصوم آباد شهرستان قروه از خانواده متمکن پا به دنیا هستی می گذارد و در آن اوان کمک کار پدر در کار کشاورزی می شود.


اجداد و پدر این شهید بزرگوار بسیار متدین و معتقد بودند بطوری که این طایفه و خانواده همیشه در مسجد و مراسمات مذهبی همیشه حضور می یافتند .


چنین فضایی روحانی و مذهبی موجب گشت تا شهید محمد صدیق از ابتدا با آگاهی مسیرش را مشخص نمایدکه از همان سن کودکی در سالهای آغازین دهه 50 شروع به اقامه نماز می نماید و وجه روحانی شهید کم کم و از همان کودکی نمایان می شود.
 

خصوصیات اخلاقی              
          
با توجه به سابقه ای که ایشان در محیط مذهبی داشتند از اخلاقی اسلامی برخوردار بود در ارتباط با آدمها به قدری صمیمی بود که هر کس حس می کرد نزدیکترین آدم به او است با این حال تواضع شهید خالدیان برکسی پوشیده نیست.


دوران ابتدایی را در مدرسه روستای معصوم آباد می گذراند و با توجه به اینکه مدرسه راهنمایی و دبیرستان در روستا وجود ندارد شهید ترک تحصیل نموده و کمک کار پدر در کار کشاورزی و دامداری می شود.


محمد صدیق دوران ابتدایی را در روستای معصوم آباد سپری می کند و در زمان جنگ وقتی می بیند که گروهکها و ضد انقلاب به آزار و اذیت مردم می پردازند تنها آرزویش نجات مردم منطقه دهگلان از دست گروهکها بوده و بعد از آن شهادت را در سر می پروراند.

 

 محمدصدیق زمانی که به خدمت مقدس سربازی عازم می شود شهادت را در راه دفاع از مردم دهگلان و آب و خاکش آرزو می کند و به پدرش می گوید شهادت را دوست دارم اما از خدا می خواهم که بتوانم مردم منطقه جنوب شهرستان دهگلان که منطقه نفوذ ضد انقلاب را نجات دهم و بعد به آرزویم برسم.

 

پدر شهید محمد صدیق


 احمد خالدیان با افتخار از اینکه فرزند بزرگ خانواده کمک به محرومان را پیشه خود ساخته بود و اینکار را دررضایت خداوند متعال می دانست بسیار خوشحال بود و می گفت: پسرم خیرخواه مردم بود و هر وقت مردم به هر کمکی نیاز داشتند به یاری آنان می شتافت.

 

علاقه خاص شهید خالدیان به نماز جمعه


 احمد خالدیان ازعلاقه پسرش به نماز جمعه می گوید در آن دوران نماز جمعه در روستای ما اقامه نمی شد و محمد صدیق در روز های جمعه از من اجازه می گرفت و برای اقامه نماز جمعه به روستای باشماق می رفت.

 

مادر شهید خالدیان


 مادر شهید هم با چشمان گریان از یاد آوری خاطره پسر بزرگش که توسط پدر باز گو می شد او را به دوران زمان حیات فرزندش برمی گرداند و می گوید پسرم عاشق مردم، اسلام و انقلاب بود و زمانی که در خدمت مقدس سربازی بود وهنگام مرخصی به او گفتم که دیگر به خدمت برنگردد اما محمدصدیق در جواب مادر می گوید مادر نمی توانم اگر برنگردم پس دیگر همرزمانم و مردم و آب خاک را تنها بگذارم.

 

کمک به محرومین

 

اخلاق نیک و رفتار فوق العاده و کمک به محرومان و دانش آموزان بی بضاعت در مدرسه او را شهره عام و خاص می کند بنا به گفته پدرش محمد صدیق در مدرسه ی روستا در حد توان خود به دانش آموزان کمک می نمود و همیشه ازم می خواست به فقرا و کسانی که نیاز مالی دارند کمک کنم و خودش با تراکتوردر کار شخم زدن به کشاورزان نیازمند روستا خیلی کمک می کرد.

 

هرگاه برای کسی از اقوام و یا همسایگان مشکلی پیش می آمد ایشان در صف جلو بودند همه فامیل به او تکیه داشته و همواره از داشتن چنین فردی در میان خانواده خرسند بودند.

 

حضور در منطقه عملیاتی بانه


 سال 67 در خدمت مقدس سربازی وارد منطقه عملیاتی بانه می شود و در عملیتهای بسیار شرکت می کند و بنا به گفته پدرش هر وقت همرزمانش شهید می شدند محمدصدیق برایشان سخت متاثر می شد.


شهادت

سرانجام پس از سالها انتطار در تاریخ 29 مرداد 1368 در یکی از عملیاتها در شهرستان بانه به درجه رفیع شهادت نائل می آیند و توسط سپاه شهرستان قروه خبر شهادت فرزندانش به خانواده اعلام می شود و در روز اربعین در روستای علی آباد مشیر که بنا به گفته پدر محمدصدیق اکثر اقوام وفامیل آنان در آنجا مدفون هستند شهید محمد صدیق به خاک سپرده می شود.

 

انتهای پیام/