تاریخ ارسال : دوشنبه 8 بهمن 1397 / 13:09|کد خبر : 2004

خبر » رافت و مهربانی ویژگی اصلی شهید سید سعید احمدی +عکس

رافت و مهربانی ویژگی اصلی شهید سید سعید احمدی +عکس

به گزارش خبرنگار پیشمرگ روح الله، بسیار رئوف و مهربان بود ، در بین جوانان روستا به دین داری شهرت داشت ، او نه تنها در خانواده بلکه در میان روستا از محبوبیت خاصی برخوردار بود ، با تمام وجود به امام و انقلاب اسلامی عشق می ورزید و با وجود سن و سال کمش و سکونت در روستا خیلی زود با آرمان های معمار کبیر انقلاب اسلامی آشنا شد و در مسیر انقلاب اسلامی قرار گرفت.

 

 

در نهم خرداد ماه سال 1344 در روستای آل کبود از توابع بخش چنگ الماس از مادری به نام سید فرخ پسری چشم به جهان گشود که نامش را سید سعید نهادند.

 

در روستایی که مردمانش از ظریق کشاورزی و باغداری امرار معاش می کردند و غالب ساکنین آن از سادات بزرگوار بودند ، میان خانواده ای متدین و تحت سرپرستی پدری دلسوز و مادری مهربان و در فضای پاک ایام طفولیت را پشت سر نهادند و با رسیدن به سن هفت سالگی در مدرسه روستا ثبت نام کرد و با موفقیت تحصیلات ابتدایی را به پایان رساند .

 

سید سعید در همان دوران مقطع ابتدایی با حضور در کلاس های قرآن کریم با این کتاب حیات بخش و آیات نورانی آن آشنایی پیدا کرد.

 

به علت عدم امکان ادامه تحصیل در روستا و مشکلات معیشتی از ادامه تحصیل بازماند و همچون سایر همسن و سالانش در کنار پدر و سایر اعضای خانواده مشغول به کار شد.

 

آشنایی با آرمان های امام در شهر قم

 

نوجوانی بیش نبود که با اتمام فصل کار در روستا برای کمک به معیشت خانواده به تهران رفت و بعدها در شهر قم مشغول به فعالیت شد .

 

شهید سید سعید احمدی در شهر قم با آرمان های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی آشنایی یافت. با عشق و علاقه ای خاص از انقلاب اسلامی طرفداری می کرد و هرگا به روستا مراجعت می نمود از امام و انقلاب برای مردم سخن می گفت.

 

با پیروزی انقلاب اسلامی همواره دغدغه ی پاسداری از انقلاب اسلامی را در دل داشت و به علت سن و سال کم از پذیرش وی در سپاه خودداری می کردند و در نهایت با اصرار زیاد و انگیزه ی دفاع از اسلام و انقلاب در سال 1359 لباس رزم بر تن کرد و در صف سبز پوشان سپاه قرار گرفت.

 

 

نوشیدن شربت شهادت در سن 16 سالگی

 

سرانجام بعد از چندین ماه فعالیت در سپاه و حضور در چندین عملیات و درگیری 16 بهار بیشتر از زندگیش را تجربه نکرده بود ، در روستای کوپه قران از توابع شهرستان تکاب به دست مزدوران استکباری شربت گواری شهادت را نوشید و پیکر غرق به خونش پس از تشیع در میان حزن و اندوه در زادگاهش به خاک سپرده شد.

 

این شهید والامقام در وصیت نامه ی کوتاهش از پدر و مادرش می خواهد در صورت افتخار شهادت ساده ترین تشییع جنازه را برایش برگزار کنند و در ادامه می خواهد تا برای او گریه نکنند و همیشه گوش به فرمان امام خمینی (ره) باشید.

 

فراگیری قرآن و حفظ حجاب توصیه شهید سید سعید احمدی به خواهرش بوده و از برادرانش خواسته سعی کنید اسلام را فراموش نکنید و هیچگاه و در هیچ وضعیتی نماز را ترک ننمائید .

 

انتهای پیام/