تاریخ ارسال : چهارشنبه 10 بهمن 1397 / 16:50|کد خبر : 2006

خبر » اجلاسیه ۴۱۵ شهید کامیاران برگزار شد/ دشمنان به دنبال از بین بردن روحیه شهادت‌طلبی مسلمانان هستند

اجلاسیه ۴۱۵ شهید کامیاران برگزار شد/ دشمنان به دنبال از بین بردن روحیه شهادت‌طلبی مسلمانان هستند

به گزارش خبرنگار پیشمرگ روح الله، آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی ظهر امروز در اجلاسیه شهدای شهرستان کامیاران که در ورزشگاه زنده یاد سورسوری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: همانطور که امام خامنه‌ای فرمودند کردستان سرزمین فدا کاری‌های بزرگ است و هرچه قدرت، عزت و پیشرفت داریم مدیون خون شهدا و ایثار ایثارگران است.

 

 وی با اشاره به اینکه خداوند متعال در قرآن کریم فرموده من دوستدار کسانی هستم که در مسیر فی سبیل‌الله و در برابر دشمنان خدا و دین اسلام قدم برمی‌دارند، افزود: شهیدان کسانی هستند که مالشان، جانشان و ناموسشان را فقط با خداوند متعال معامله می‌کنند خداوند در مقابل کارشان بهشت را به آنها هدیه می‌دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: کسانی در این راه صبر پیشه می‌کنند و در راه خدا سختی‌ها را تحمل می‌کنند چه خود آن شخص و چه خانواده آن جز صابرین هستند و خداوند دوستدار صابرین است.

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: امروز دشمنان به دنبال آن هستند  که شهادت‌طلبی را از میان مسلمانان بردارند و موجب تضعیف دین مبین اسلام شوند.

 

آیت‌الله شاهرودی یادآور شد: خداوند می‌فرماید وقتی شهیدی به درجه شهادت می‌رسد مستقیم به پیشگاه خود خدا می‌رسد چون دارای جایگاه و مقام والایی است چراکه شهید مسیر خدایی را در راه زندگیش انتخاب کرده است. 

 

وی اعلام کرد: خداوند در سوره محمد(ص) می‌فرماید کسانی که در راه خدا می‌روند و با دشمنان اسلام به جنگ در می‌آیند فکر نکنند که عمل آنها زایل می‌شود بلکه جایگاه و مقامشان را به آنها نشان داده‌ایم که چه درجه و فضیلتی دارند.

 

وی با بیان اینکه دشمنان در اطراف ما هستند چرا که به نام اسلام وارد شده‌اند، اضافه کرد:دشمنان می‌خواهند اسلام را خدشه‌دار کرده و بی‌رنگ نمایند و آمریکا نیز ‌می‌خواهد کل دنیا را تابع و مطیع خود بسازد.

 

ماموستا سید محسن حسینی امام جمعه کامیاران در ادامه اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب بی بدلیل ودر نوع خود بی سابقه بود که توسط امام خمینی ومردم به وقوع پیوست .

 

وی گفت: که دشمنان در صدد بودند که این انقلاب را نابود کنند که نتوانستنددر این اقدام خود موفق باشندواینک نیز دشمنان در صدد این هستند که انقلاب را با اقدامات خود دچار مشکل کنند که دراین کار هرگز موفق نخواهند بود و این دشمنان هستند که نابود می شوند چرا که این انقلاب از هدف امام حسین (ع)در پیش برد اقدامات خود بهره می برد.

 

در اختامیه اجلاسیه کتاب و فیلم خاطرات شهید پیمان ویسی با حضور فرزند شهید ومسئولان رونمایی شد.

 

اجرای سرود، نمایش و اشعاری در وصف شهدا و رونمایی از کتاب و المان شهدای شهرستان کامیاران از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

 

گفتنی است؛ استان کردستان یکی از استان‌های مرزی کشور است که درگیر جنگ تحمیلی بود و این افتخار را دارد که بیش از 5 هزار و 400 شهید تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کرده و باهدف پاسداشت خون این شهیدان بزرگوار، کنگره 5400 شهید کردستان اردیبهشت‌ماه سال آینده در استان برگزار می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/