تاریخ ارسال : دوشنبه 15 بهمن 1397 / 10:14|کد خبر : 2013

خبر » روایت ‌سردار رجبی‌ از تأثیر فرهنگ و هنر در توسعه کردستان

روایت ‌سردار رجبی‌ از تأثیر فرهنگ و هنر در توسعه کردستان

به گزارش خبرنگار پیشمرگ روح الله، سردار محمدحسین رجبی در همایش فصل چهلم هنر انقلاب اسلامی که از سری برنامه‌های موضوعی اجلاسیه شهدای هنرمند کنگره 5400 شهید کردستان بود، به بیانات رهبر فرزانه انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: «استان کردستان یک استان فرهنگی است» و وجود هنرمندان شاخص و فاخر مهمترین دلیل نام‌گذاری این استان با عنوان فرهنگی است.

 

وی به جایگاه و ظرفیت هنر در استان اشاره کرد و گفت: موج تأثیرگذاری هنر هنرمندان کردستانی علاوه بر مناطق مختلف ایران اسلام در خارج از کشور نیز نمایان است.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با اشاره به دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص هنر و توجه و اهمیت ایشان به این مقوله تصریح کرد: معظم‌له فرمودند هنر آنقدر باید خوب و اثرگذار باشد که جوانان در هر زمان و ‌مکانی موسیقی که شما روی آن کار می‌کنید را زمزمه کنند.

وی نقش حوزه فرهنگ و هنر را در توسعه استان و سلامت روح و روان مردم تأثیرگذار دانست و یادآور شد: همچنان که پیشمرگان مسلمان کُرد برند کردستان هستند، کارهای هنری به ویژه در حوزه موسیقی همچون دف‌نوازی نیز برند این استان است.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با تاکید بر توجه بیش از پیش به گروه‌های سرودهای دانش‌آموزی گفت: در این‌گونه برنامه‌ها فضایی هنرمندانه، معنوی و احساسی حاکم می‌شود که لازم است به آن توجه بیشتری شود.

 

سردار رجبی در پایان گریزی به برگزاری کنگره 5400 شهید استان زد و خاطرنشان کرد: 6 اجلاسیه در راستای برگزاری هرچه ‌باشکوه‌‌تر کنگره 5400 شهید کردستان برگزار می‌شود که باید بهترین و تأثیرگذار‌ترین اجلاسیه این کنگره، «اجلاسیه شهدای هنرمند» باشد.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان نیز در این همایش اظهار داشت: هنرمندان باید با زبان هنر صدای شهدا که نوای شجاعت و شهامت هستند، را به گوش جهانیان برسانند.

 

سردار مالکی با بیان اینکه شهدا به گردن همه ما حق دارند، افزود: کنگره 5400 شهید کردستان سال آینده به کمک هنرمندان متعهد و انقلابی برگزار می‌شود و باید برای برگزاری باشکوه‌تر این کنگره تمام تلاش خود را انجام دهیم تا فردای قیامت مدیون شهدا نباشیم.

 

 در پایان این همایش با اهدای لوح سپاس از خانواده شهدا تجلیل به‌عمل آمد و سپس از تقویم دیواری شهدای هنرمند استان کردستان رونمایی شد.

 

انتهای پیام/