تاریخ ارسال : سه شنبه 14 اسفند 1397 / 11:58|کد خبر : 2054

خبر » سنندج میزبان اجلاسیه شهدای هنرمند کردستان

سنندج میزبان اجلاسیه شهدای هنرمند کردستان

به گزارش پیشمرگ روح الله، سامان احمدی امروز در جلسه شورای راهبردی شهدای هنرمند در سنندج اظهار کرد: کارکردن در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تکلیف مدیران فرهنگی است.

 

وی با یادآوری برگزاری نخستین اجلاسیه شهدای هنرمند استان کردستان از سری برنامه‌های کنگره ۵ هزار و ۴۰۰ شهید گفت: این اجلاسیه همزمان با ٢٠ فروردین ٩٨ با تجلیل از هفت هنرمند نامدار استان و در راستای ارج نهادن به مقام شامخ شهدای هنرمند برگزار می‌شود.

 

سرپرست معاونت امور هنری، سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان ادامه داد: شهید غلامرضا نریمان، شهید فریدون نعمتی، شهید پیمان ویسی، شهید فارس خالدی، شهید ارکان قدیمی، شهید سعید توفیقی و شهید مصلح مرادی از جمله شهدای هنرمند استان هستند که در این اجلاسیه از خانواده آنها قدردانی می‌شود.

 

احمدی رونمایی از کتاب‌های «کبوتران خونین‌بال» و «جرعه‌های عاشقی»، اکران فیلم کوتاه موضوعی (شهدای هنرمند)، اجرای نمایش کوتاه موضوعی، تجلیل از هفت هنرمند نامور هنر انقلاب اسلامی، تجلیل از خانواده‌های شهدای هنرمند، نصب میثاق‌نامه هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران متعهد استان، اجرای سرود و آهنگ انقلابی، پخش نماهنگ و دعوت از سردار بهروز اثباتی برای سخنرانی را از جمله برنامه‌های شاخص پیش‌بینی شده اجلاسیه شهدای هنرمند کردستان برشمرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تدوین و چاپ کتاب زندگینامه شهدای هنرمند کردستان

علی‌عباس داودنیا، رئیس سازمان بسیج هنرمندان کردستان در ادامه اظهار کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از اهداف برگزاری کنگره‌های شهداست.

 


وی با تاکید بر جریان سازی اجلاسیه شهدای هنرمند است، افزود: هدف اصلی در برگزاری اجلاسیه شهدای هنرمند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است در این راستا باید با جریان ‌سازی مناسب بین جامعه هنری به اهداف اصلی اجلاسیه برسیم.

 


داودنیا با اشاره به تدوین مستند شهدای هنرمند کردستان ادامه داد: اجلاسیه شهدای هنرمند کردستان باید تمام و کمال هنری باشد و تاثیرگذاری اش تا سال های سال در اذهان عمومی ماندگار باشد.

 


وی از رونمایی از دو کتاب ویژه شهدای هنرمند استان همزمان با برگزاری این اجلاسیه خبر داد و افزود: این کتاب ها در حال حاضر در مرحله چاپ است و در روز اجلاسیه از آنها رونمایی می‌شود.

 


رئیس سازمان بسیج هنرمندان کردستان با تاکید بر تولید آثار هنری مرتبط با اجلاسیه شهدای هنرمند یادآور شد: این تولیدات می‌تواند در حوزه هنرهای تجسمی، فیلم کوتاه، مستند، انیمیشن، تألیف کتاب، داستان و ... باشد.
 

 

انتهای پیام/