تاریخ ارسال : یکشنبه 19 اسفند 1397 / 10:40|کد خبر : 2058

خبر » اجلاسیه شهدای شهرستان دهگلان فردا برگزار می شود

اجلاسیه شهدای شهرستان دهگلان فردا برگزار می شود

به گزارش پیشمرگ روح الله، کوچه پس کوچه های دهگلان هنوز هم بوی شهدا را می دهد شهدای پیشمرگ مسلمان کرد و شهدای جان برکف دوران جنگ تحمیلی با ایثار و فداکاری که برای حفظ آب و خاک از هستی خود گذشتند.

 

 

 آری 20 اسفند ماه سال جاری دهگلان َشاهد بزرگترین رویداد فرهنگی اجلاسیه  5400 شهید کردستان و 69 شهید دهگلان قهرمان است شهیدانی اوایل انقلاب که برای دفاع از آب و خاک بخاطر آزار، اذیت و فشار دشمن به شهرهای قروه و کرمانشاه مهاجرت کردند.

 

سازمان پیشمرگان مسلمان کرد شاخه دهگلان

 

 

 امروز مردم متدین وهمیشه درصحنه شهرستان دهگلان، خانواده های معظم شهدا، جانبازان، اسرا و گمنامان حماسه دفاع مقدس با یاد آوری خاطرات آن دوران در انتظار این رویداد بزرگ حماسی و فرهنگی نشسته اند.

 

خبرنگار ما در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کردستان و 69 شهید شهرستان دهگلان جهت آشنایی بیشتر با شهدا و برگزاری اجلاسیه نهایی شهرستان گفتگویی با مسئولان شهرستان دهگلان انجام داده است.

 

 امام جمعه دهگلان

 

 

ماموستا سید عارف عنایتی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گلگون کفن اظهار داشت: شهدا محبوب خداوند متعال و محبوب قلوب انسانهای ایماندار هستند و اراده خدواند بر این است که شهدای راه حق و حقیقت همیشه زنده بمانند.


 
امام جمعه دهگلان گفت: کشور ایران اسلامی خصوصا کردستان و شهرستان دهگلان شهدا و افرادی شاخص را تقدیم انقلاب کرده اند و افرادی جان خود را فدا نموده اند که انسانهای بی نظیر و نمونه بوده اند.

 


 
ماموستا عنایتی گفت: هیچ فرهنگ لغتی نمی تواند ایثار و فداکاری شهدا را به درستی معنا نماید یعنی اینکه آن انسان به تفکر و اندیشه ای رسیده که جان، هستی و خانواده خود رافداکند.

 

امام جمعه دهگلان گفت: شهدا به جایگاه اعلا می رسند و مقام شفاعت را در روز قیامت برای شفاعت انسان از خداوند دریافت می کنند که  این مقام شوخی نیست بلکه حکم و فرموده خدا و پیامبر است.


رئیس مرکز بزرگ اسلامی دهگلان

 


 حجت الاسلام رضایی مدیر مرکز بزرگ اسلامی دهگلان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت:شهدای عظیم اشان با نیت پاک،صادقانه مخلصانه و عشق به مردم و ولایت در صحنه نبرد با دشمن قدم گذاشتند و برای دفاع از وطن و مردمشان جان خود را فداکردند.


وی افزود: امروز وظیفه ما در مقابل شهدا و جان برکفان بسیار سنگین است که باید بتوانیم ادامه دهنده و رهرو آنان باشیم.

 

فرماندار دهگلان

 

 

در ادامه جمال ارشدی فرماندار دهگلان با نام بردن از کنگره 5400 شهید به عنوان یکی از کنگره های بسیار مهم استان گفت: حفظ ارزش هایی که ایرانیت و اسلامیت را مد نظر دارد از جمله رویکردهای این کنگره است.

 

ارشدی افزود: این کنگره با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ ارزش های انقلاب اسلامی، امنیت و آرامش برگزار خواهد شد.


وی اظهار داشت: این کنگره که با حضور مهمانان کشوری و استانی برگزار خواهد تاکنون 6 جلسه استانی و 23 کمیته برای انجام هماهنگی های لازم در راستای برگزاری هر چه بهتر این کنگره گذرانده است.
 
 

 فرمانده سپاه دهگلان

 

 


سرهنگ پاسدار محمد امانی فرمانده ناحیه مقاومت سپاه دهگلان با بیان اینکه این انقلاب به برکت خون پاک شهدا و رشادت های ملت رشید ایران و بر پایه دین و فرهنگ و بر مبنای ارزش ها بنا شده است، خاطر نشان کرد: ما وظیفه داریم از این انقلاب به خوبی حراست و پاسداری کنیم.


 
فرمانده سپاه دهگلان باتاکید بر نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در بین مردم نقش بسیار مهمی در پیروزی کشورمان در دوران جنگ تحمیلی و سایر موفقیت های کشور در دوران پس از جنگ داشت وی افزود: دشمنان تحمل مشاهده پیشرفت انقلاب اسلامی را از نظر علمی و معنوی ندارد و از راه های مختلف می کوشند تا یاد شهدا از جامعه اسلامی زدوده شود اما مردم ما با بصیرت و آگاهی خود این نقشه ها را باطل می کنند.

 

 

وی یکی از اقدامات خوب در مسیر برگزاری این کنگره را تدوین کتاب «لیلاخ در آیینه انقلاب» دانست و اظهار کرد: این کتاب در چهار فصل با موضوعات "نقش مردم"، "سقوط رژیم"، "پیروزی انقلاب اسلامی" و "تاسیس سازمان و خاطرات پیشمرگان کرد مسلمان" در 160 صفحه توسط «جعفر درویشی» تدوین شده است که در روز اجلاسیه از آن رونمایی خواهد شد.

 

فرمانده سپاه دهگلان گفت:رونمایی ازالمان دفاع مقدس، تولیدات فرهنگی از جمله آهنگ های حماسی، فضاسازی و دیوارنویسی، تکمیل 30 عدد کتابچه شهدای شهرستان دهگلان و سرکشی از خانواده های شهدای این شهرستان از دیگر اقدامات انجام گرفته در مسیر برگزاری این کنگره است.

 

 

انتهای پیام/