تاریخ ارسال : دوشنبه 20 اسفند 1397 / 11:51|کد خبر : 2062

خبر » امام جمعه دهگلان: مقام شهدا را جز شاهدان حقیقت کسی نمی فهمد

امام جمعه دهگلان: مقام شهدا را جز شاهدان حقیقت کسی نمی فهمد

به گزارش خبرنگار پیشمرگ روح الله، ماموستا سید عارف عنایتی در اجلاسیه پایانی شهدای دهگلان که صبح امروز در این شهرستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گلگون کفن اظهار داشت: شهدا محبوب خداوند متعال و محبوب قلوب انسانهای ایماندار هستند و اراده خدواند بر این است که شهدای راه حق و حقیقت همیشه زنده بمانند.


 
امام جمعه دهگلان گفت: کشور ایران اسلامی خصوصا کردستان و شهرستان دهگلان شهدا و افرادی شاخص را تقدیم انقلاب کرده اند و افرادی جان خود را فدا نموده اند که انسانهای بی نظیر و نمونه بوده اند.

 

وی با بیان اینکه شهدای ما علی رغم سن و سال پایین خود جوانانی بودند که امنیت عزت و سرافرازی امروز ما را رقم زدند گفت: اندک تاملی بر وصیت نامه شهدا لرزه بر جان هر انسان آگاه و بیداری خواهد گذاشت چرا که شهدا تفسیر مجسم باران بر شوره زار غفلت زمین اند و آنها رفته اند و رسالتی از جنس بصیرت را بر دوش ما باقی گذاشته اند.

 

ماموستا عنایتی افزود: مقام شهدا را جز شاهدان حقیقت کسی نمی فهمد، اما فریاد ممتد شهدا بر سایه سرمان جاریست، شهدا همه تعلقات را از خود بریدند و خود را مسافر بهشت ساختند و ما امروز باید خود را محک بزنیم و برای ادامه دادن راه شهیدان تلاش کنیم.

 

وی گفت: هیچ فرهنگ لغتی نمی تواند ایثار و فداکاری شهدا را به درستی معنا نماید یعنی اینکه آن انسان به تفکر و اندیشه ای رسیده که جان، هستی و خانواده خود رافدا کند.

 

امام جمعه دهگلان گفت: شهدا به جایگاه اعلا می رسند و مقام شفاعت را در روز قیامت برای شفاعت انسان از خداوند دریافت می کنند که  این مقام شوخی نیست بلکه حکم و فرموده خدا و پیامبر است.

 

انتهای پیام/