تاریخ ارسال : سه شنبه 21 اسفند 1397 / 13:29|کد خبر : 2065

خبر » شب خاطره حماسه دولاب در سنندج برگزار می شود

شب خاطره حماسه دولاب در سنندج برگزار می شود

 

همزمان با سالروز حماسه دولاب شب خاطره این حماسه با محوریت حاج میکائیل حمه گلانی شنبه 25 اسفندماه 97 در سنندج برگزار می شود .

------------------------------------------------------------------------------------------

به گزارش پیشمرگ روح الله، امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ضمن اعلام این خبر گفت : در¬راستای کنگره 5400 شهید استان کردستان و با همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج و مشارکت ادارات  حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان ، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ، شهرداری سنندج ، صدا وسیمای مرکز کردستان ، فرمانداری سنندج، شب خاطره حماسه دولاب با محوریت حاج میکائیل حمه گلانی¬25 اسفند ماه 97 همزمان با سالروز این حماسه بزرگ از ساعت 16 در سالن شهدای گمنام ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج برگزار می شود.

 


وی ضمن دعوت از عموم مردم جهت حضور در این مراسم افزود : در این مراسم که اهالی روستای دولاب و روستاهای بخش سیروان نیز حضور خواهند داشت ، تعدادی از همرزمان حاج میکائیل حمه گلانی و اهالی روستای دولاب خاطرات آن دوران را ضمن باز گویی خاطرات آن دوران از تأثیر آزاد سازی دولاب بر تحولات منطقه و آغاز شکست گروهکهای حاضر در استان  سخنانی را بیان می کنند .

 


مرادی با اشاره به برگزاری شب های خاطره به عنوان یکی از محوری ترین برنامه های حوزه هنری در کشور و استان گفت : رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی ) در سخنانی خاطرات رزمندگان را  ثروت ملی عنوان  کردند و این برنامه در راستای توجه هر چه بیشتر و ماندگاری خاطرات رزمندگان و ثبت وضبط خاطرات  در قالب تاریخ شفهی به منظور جلوگیری از تحریف و فراموشی برگزار می شود .

 


رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان تصریح نمود: شب های خاطره واقعیت هایی از دورانی سخت و حساس دفاع مقدس وانقلاب را به تصویر در می آورد که اوج عظمت و شکوه ملت آزاده ایران سرافراز را بازگو نموده و نسل جدید و آینده را از دلاوری زنان و مردان این دیار آشنا نموده و در نهایت زمینه ساز غرور ملی و حراست نسل های بعدی  از میراث گران سنگ عزت و افتخار این عزیزان را به ارمغان می آورد .

 


وی در خصوص دولاب نیز گفت : حماسه دولاب یکی از باشکوه ترین حماسه های مردم روستای دولاب بر علیه دین ستیزان گروهک کومله بود که با فرماندهی زنده یاد حاج میکاییئل حمه گلانی تکیمل گردید و با تقدیم نمودن ده ها شهید و جانباز افتخار را برای کردستان به ارمغان آوردند و زمینه ساز شکست های پی در پی این گروهک و دیگر گروهک های منطقه گردیدند .

 


مرادی ادامه داد : در سالجاری در مجموع 5 شب خاطره در کردستان برگزار گردیده و چندین مجموعه نیز در قالب کتاب گردآوری، تدوین و در مرحله چاپ است و ان شاء ا... این پروسه به صورت جدی در سال 98 نیز ادامه خواهد یافت .

 


وی با دعوت از نویسندگان و رزمندگان دوران دفاع مقدس جهت همکاری با حوزه هنری در زمینه ثبت خاطرات افزود : کردستان به عنوان سرزمین مجاهدت های خاموش و دلاوری های بزرگ " گنجینه ای غنی از ایثار و مقاومت انصار و مهاجرینی است که روایات و خاطرات آنان حماسه نامه بزرگی  از شکوه و افتخار را به نام کردستان در تاریخ به ثبت خواهد رساند .

 

انتهای پیام/