تاریخ ارسال : دوشنبه 27 اسفند 1397 / 13:50|کد خبر : 2070

خبر » امنیت پایدارکردستان ثمره خون شهدای انصار و مهاجر است/ برگزاری اجلاسیه شهدا پیشانی جبهه جنگ نرم است

امنیت پایدارکردستان ثمره خون شهدای انصار و مهاجر است/ برگزاری اجلاسیه شهدا پیشانی جبهه جنگ نرم است

 

 

به گزارش پیشمرگ روح الله، سردار محمد حسین رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در اجلاسیه شهدا صدا و سیما کردستان که در سنندج برگزار شد اظهار کرد: اقدامات گسترده ای در حوزه فرهنگی و در اجلاسیه های مربوط به کنگره که از سال ۹۴ آغاز شده صورت گرفته است.

 

وی گفت: شهدای زیادی از مهاجر و انصار در استان کردستان خونشان درهم آمیخته است و ثمره این آمیختگی امنیت پایداری است که در کردستان برقرار است.

 

 

وی افزود: دو کنگره در پیش داشتیم که یکی از این کنگره ، کنگره پیشمرگ مسلمان کرد که شامل سه استان کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه بود که با مروزیت استان کردستان برگزار گردید و در لابه لای این کنگره ها اجلاسیه هایی با نام کنگره ۵۴۰۰ شهید استان برگزار گردید و کمتر از دو ماه به احلاسیه پایانی باقی مانده است و امیدواریم که این کار فاخر فرهنگی مقابله با تهاجم فرهنگی باشد.

 

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان تاکید کرد: از مجموع ۵۰ کمیته ای که در ساختار کنگره پیش بینی شده بود کنگره صدا و سیما یکی از فعال ترین کنگره هاست که در برگزاری این امر ، پای ثابت همه کمیته ها بوده است.

 

 

برگزاری اجلاسیه شهدا پیشانی جبهه جنگ نرم است

 

قاسم امان اللهی مدیر کل صدا و سیما کردستان در ادامه یادآور شد: فضیلت زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا در این زمان کمتر از شهادت نیست.


وی افزود: باید باور کنیم که جنگ نرم وجود دارد و اگر 20 سال پیش به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جنگ نرم گوش می‌کردیم امروز خیلی از تلفاتی را که داده‌ایم نمی‌دادیم البته دیر نشده است و از امروز می‌توانیم شروع کنیم.

 

 

امان اللهی ادامه داد: برگزاری چنین اجلاسیه‌هایی پیشانی جبهه جنگ نرم است و باید بتوانیم در این مسیر محکم، بدون تردید و با اراده پیش برویم.

 

 

اساس پیشرفت هر کشوری امنیت است

 

سردار اسماعیل احمدی مقدم رئیس ستاد پشتیبانی مردم یمن در ادامه این اجلاسیه خاطر نشان کرد: اولین ماموریت من در سال ۵۸ در شهرستان سقز بود و می توان گفت یکی از روزهای خاطره انگیز من در دوران کردستان بود.

 

وی گفت: بعد از تشکیل هسته پیشمرگان مسلمان کرد که در ابتدا هسته ی تشکیل آن حدود ۲۰۰ نفر از مردم سنندج و مریوان بودند اولین ماموریت آزادسازی جاده پاوه و سپس جاده کامیاران بود که پیشگام همه ی این ها مردم بومی و محلی استان کردستان بودند.

 

 

وی ادامه داد: ایران دوران پر فراز و فرودی را پشت سر گذاشت اما آنچه ما را به این امنیت رساند در درجه ی اول نگاه عمیق و نافذ حضرت امام به مسئله ی کردستان بود .

 

 

سردار احمدی مقدم خاطر نشان کرد: بررسی گذشته برای عبرت آینده است تا دگر بار تکرار نشود.

 

 

به گفته ی وی؛ امنیت کردستان به عنوان یک امنیت پایدار مردمی و همانند یک قلعه و دژ مستحکم همواره برقرار است و نگاه به مردم امنیت آفرین را باید همواره داشت .

 

وی با بیان اینکه امنیت، عدالت و سپس آبادانی و رفاه اساس پیشرفت هر کشوری است افزود: به لحاظ گردشگری، پتانسیل های اقتصادی، موقعیت های دانشگاهی و علمی،  کردستان را در ایران سرآمد کرده است .

 

وی در پایان گفت: ایران با مکتب اسلام به این مرحله رسیده است که آغاز ایستگاه دوم انقلاب است لذا مسلما با این سرمایه ها که شهدا هستند و روحیه ملت بسیار روشن تر و درخشان تر خواهد بود.

 

 

انتهای پیام/