تاریخ ارسال : سه شنبه 28 اسفند 1397 / 08:18|کد خبر : 2071

خبر » فرهنگ ایثار و شهادت باعث حفظ کشور از گزند توطئه های دشمنان شده است

فرهنگ ایثار و شهادت باعث حفظ کشور از گزند توطئه های دشمنان شده است

 

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 28 پیاده کردستان گفت: در سایه فرهنگ ایثار و شهادت بود که کشور را از گزند توطئه های دشمنان حفظ کردیم و امروز مدیون شهدا هستیم.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

به گزارش پیشمرگ روح الله، امیر سعید اثنی‌ عشری روز دوشنبه در اجلاسیه شهدای ارتش در استان کردستان اظهار داشت: در راستای اعتقادات خود انقلاب کردیم و با پشتوانه همین اعتقادات در دفاع مقدس مقابل دنیا ایستاده و دستاوردهای ارزشمندی را بدست آورده ایم.

 

 


وی با اشاره به اینکه بر همین اساس رهبری امروز بر فرهنگ ایثار شهادت تاکید ویژه دارند، افزود: بزرگان دین و شهدا از جان خود گذشتند اما از آرمان هایشان که همان احیا دین جدشان بود نتوانستند بگذرند.

 


فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 28 پیاده کردستان یادآور شد: یادواره های شهدا اهداف بسیار مهمی را دنبال می کند که یکی از این اهداف یادآوری به خانواده این بزرگواران است که آنان را فراموش نمی کنیم.

 


وی یکی دیگر از اهداف این اجلاسیه ها را زنده نگه داشتن آرمان شهدا اعلام کرد و گفت: این اجلاسیه ها همچنین فرصتی برای مسئولان است تا با حضور خود دینی را که نسبت به خانواده شهدا، کشور و رهبری دارند ادا کنند.

 


امیر اثنی‌ عشری اظهار داشت: در این اجلاسیه ها باید جوانان را از هشت سال جنگ تحمیلی و جان فشانی های شهدا و رزمندگان برای دفاع از این آب و خاک آگاه کنیم.

 

شهدا به ما عزت دادند


رئیس عقیدتی سیاسی لشکر 28 پیاده کردستان هم در این نشست گفت: شهدا به ما عزت دادند و در سال های سخت که انقلاب و مرز و بوم به حامی و فداکار نیاز داشت، پیشقدم بودند.

 


حجت الاسلام خلیل عبدالهی اظهار داشت: شهدای قهرمان از عزیزان خود دل کندند و در مقابل دشمن ایستادند و نگذاشتند این مرز و بوم به دست دشمنان بیفتد.

 


وی با اشاره به اینکه امروز خط مقدم ما سوریه و خلیج فارس ما باب المندب است، یادآور شد: دشمن باید بداند نیروهای مسلح نمی گذارند منافع ملی ما در آبهای آزاد به خطر بیفتد.

 


ارتش جمهوری اسلامی ایران سه هزار و 354 شهید در کردستان داشته است.


در مجموع 30 هزار نفر در خاک استان کردستان به شهادت رسیده اند که از این تعداد، پنج هزار و 467 شهید بومی استان بوده اند.


در پایان این اجلاسیه از خانواده شهدای ارتش در استان کردستان تجلیل شد.

 


انتهای پیام /