تاریخ ارسال : سه شنبه 20 فروردین 1398 / 07:25|کد خبر : 2073

خبر » اجلاسیه شهدای هنرمند کردستان 22 فروردین در سنندج برگزار می شود/ تقدیر از خانواده هفت شهید هنرمند کردستانی

اجلاسیه شهدای هنرمند کردستان 22 فروردین در سنندج برگزار می شود/ تقدیر از خانواده هفت شهید هنرمند کردستانی

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان گفت: اجلاسیه شهدای هنرمند استان در روز ۲۲ فروردین‌ماه جاری که مصادف با هفته هنر انقلاب است، در کردستان برگزار می‌شود.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

به گزارش خبرنگار پیشمرگ روح الله، علی عباس داودنیا عصر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان کردستان، اظهار داشت: ۲۰ تا ۲۷ فروردین‌ماه هرسال با عنوان هفته هنر انقلاب نام‌گذاری شده و به همین مناسبت امسال با همکاری دستگاه‌های فرهنگی و هنری اجلاسیه شهدای هنرمند کردستان در این هفته برگزار می‌شود.

 

وی افزود: این اجلاسیه از سلسله اجلاسیه های کنگره سراسری ۵۴۰۰ شهید استان کردستان بوده که قرار است در اجلاسیه نهایی آن در ۱۲ اردیبهشت‌ماه سال جاری در سنندج برگزار شود.

 

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان به دیگر برنامه‌های جنبی که در کنار این اجلاسیه برگزار می‌شود، اشاره کرد و ادامه داد: رونمایی از آثار تولیدشده در خصوص شهدای هنرمند مانند فیلم، نماهنگ و انیمیشن‌های کوتاه از مهم‌ترین این برنامه‌ها است.

 

داودنیا به نام شهدای هنرمند استان کردستان اشاره کرد و یادآور شد: شهیدان فارس خالدی، غلامرضا نریمان، فریدون نعمتی، سعید توفیقی، مصلح مرادی، ارکان قدیمی و پیمان ویسی هفت شهید هنرمند کردستان هستند که تاکنون شناسایی شده‌اند.

 

وی بیان کرد: همچنین در این اجلاسیه از خانواده‌های این هفت شهید هنرمند و متعهد که هر کدام در یک حوزه فرهنگی و هنری فعال بوده و به شهادت رسیده‌اند، تجلیل خواهد شد.

 

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان در ادامه به دیگر برنامه‌های این سازمان در هفته هنر انقلاب اشاره کرد و گفت: همچنین در طول هفته هنر انقلاب برگزاری نشست‌های علمی تخصصی با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب، غبارروبی مزار شهدای هنرمند، سرکشی از خانواده شهدای هنرمند و برگزاری اردوهای جهادی و اعزام هنرمندان بسیجی کردستان به مناطق سیل‌زده در دستور کار قرار دارد.

 

انتهای پیام/