تاریخ ارسال : چهارشنبه 21 فروردین 1398 / 18:24|کد خبر : 2077

خبر » یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس در کردستان: ایثارگری پیشمرگان مسلمان کُرد ستودنی است

یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس در کردستان: ایثارگری پیشمرگان مسلمان کُرد ستودنی است

به گزارش پیشمرگ روح الله، امیر سرتیپ احمد اسدی  یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس در کردستان در گفتگو با خبرنگار کنگره 5400 شهید استان کردستان اظهار کرد: حضور شهید صیاد شیرازی در منطقه ما بسیار موثر بود و در واقع اگر این شهید بزرگوار به عنوان محور عملیاتی در دوران جنگ نبود چه بسا ما در منطقه شاهد روزهای سخت‌تری بودیم.

 

وی تصریح کرد: حدود 37 شهر در دوران جنگ مورد محاصره بودند که خوشبختانه با تلاش‌های نیروهای نظامی و مردمی منطقه آزادسازی شدند.

 

این فرمانده دوران دفاع مقدس در کردستان، با اشاره به خصوصیات شهید صیاد شیرازی، بیان کرد: این شهید بسیار زیرک و باهوش بود اما این خصلت موجب نمی‌شد تا در امور نظامی در منطقه از همرزمان خود مشورت نگیرد.

 

امیر اسدی با اشاره به اینکه شهید صیاد شیرازی الگوی صبر و شکیبایی است، افزود: صیاد شیرازی بسیار مقید به اخلاق و به معنای واقعی مؤمن و متحد بود و همه ما باید از صبر و شکیبایی این شهید درس و الگو بگیریم.

 

وی عنوان کرد: صیاد شیرازی با تفکر خود هدفی را مشخص و انتخاب می‌کرد که نشان از دقت عملیاتی و تدبیر بالای این شهید بود.

 

همرزم شهید صیاد شیرازی در ادامه گفت: این شهید از ما می‌خواست که او را در لیست نگهبانی بنویسیم تا در شرایط سخت مبارزه با گروهک‌های ضد انقلاب نگهبانی دهد.

 

وی گفت: شهید صیاد شیرازی با تعهد کامل به اسلام در طول دفاع مقدس از هیچ خدمتی خودداری نکرده است.

 

امیر اسدی خاطرنشان کرد: صیاد شیرازی در سن 38 سالگی فرمانده نیروی زمینی شد و در این راستا افرادی بودند که از او ارشدتر بودند اما به دلیل اخلاق و دانش ایشان را پذیرفتند.

 

وی در پایان با اشاره به رشادت پیشمرگان مسلمان کرد در دوران جنگ، یادآور شد: شهادت و ایثاری که در میان پیشمرگان مسلمان کرد وجود دارد در کمتر جایی دیده شده است.

 

انتهای پیام/