تاریخ ارسال : پنجشنبه 22 فروردین 1398 / 13:36|کد خبر : 2078

خبر » هنرمندان ما باید براساس گام دوم انقلاب توانمند شوند/ اگر کسی جرات تجاوز به خاک ایران ندارد به برکت خون شهداست

هنرمندان ما باید براساس گام دوم انقلاب توانمند شوند/ اگر کسی جرات تجاوز به خاک ایران ندارد به برکت خون شهداست

 

رییس اداره هنر و ادبیات معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با بیان اینکه باید ابتدا اندیشه هنری خود را از اغیار جدا کنیم، گفت: هنرمندان ما باید براساس گام دوم انقلاب توانمند شوند و هنر انقلاب اسلامی باید دارای طعم قرآن باشد.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

به گزارش خبرنگار پیشمرگ روح الله، حسین قنادیان پیش از ظهر امروز در اجلاسیه شهدای هنرمند کردستان با گرامیداشت یاد و خاطر ۵۴۰۰ شهید کردستان اظهار کرد: مقام شهادت مقام حیات عند رب است و در حال تکامل است و توقف ندارد و شهید انسانی است که در جوار قرب حضرت حق در حال جولان است.

 

وی گفت: باید به شهیدان خیر مقدم بگوییم چرا که ما را در مجلس خود دعوت کردند و باید این را قدر بدانیم چرا که تا موقعی که در دنیا بودند با نثار خون و مجاهدت هایشان ، این نعمت های امروز را به ما ارزانی داشتند و این برکاتی است که به واسطه شهدا از طرف خدا به ما داده شده است.

 


رئیس اداره هنر و ادبیات معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران  عنوان کرد: همه‌ی قدرت‌ها و هرآنچه که در زمین و آسمان است ازآن خداست و شهدا کارگزاری می‌کنند و به ما امید می‌دهند امروز شهدا ما را قابل دانستند و ما را به مجلس خود دعوت کردند و باید قدردان آنان باشیم.

 


قنادیان یادآور شد: اگر می بینیم مستقل ترین کشور در جهان هستیم و کوچکترین امر و نهی در جامعه توسط بیگانگان صورت نمی گیرد به برکت خون شهیدان است .

 

 

به گفته وی، اگر می بینیم مقتدرترین کشور در دنیا هستیم و هیچکس را حق تجاوز و خیانت به کشور نیست از برکت ایثار و مجاهدت شهیدان است.

 

 

قنادیان خاطر نشان کرد: شهیدان انرژی متراکمی در این ملت بوجود آورده اند که اگر توان داشته باشیم بتوانیم آن را آزاد کنیم و در زندگی ساری و جاری کنیم یک جهش و میراث معنوی صورت میگیرد.

 


وی گفت: یادواره‌ها نوعی برانگیختگی در جامعه برای مخاطبان و پیام ارزشی در جامعه تولید می‌کنند و زمینه‌ای را فراهم می‌آورند تا آثار تولیدی شایسته و مطلوب به گروه‌های مختلف جامعه انتقال داده شود.

 


وی ادامه داد: برای اینکه هنر انقلاب در جامعه شکل گیرد باید استقلال هنری در جامعه شکل گیرد تا از درون آن هنر انقلاب اسلامی تجلی یابد.

 

 

قنادیان گفت: برای ارج نهادن به هنر انقلاب اسلامی، باید ابتدا اندیشه هنری خود را از اغیار جدا و به مبانی فکری، دینی و قرآنی متصل شوند تا هنرمندان براساس این اندیشه تعالی پیدا کنند.

 

 

وی در پایان گفت: ما می توانیم این انقلاب را به نسل بعدی خودمان منتقل کنیم به شرط اینکه ما تلاش کنیم.

 

انتهای پیام/