تاریخ ارسال : سه شنبه 21 خرداد 1398 / 12:43|کد خبر : 2158

خبر » رونمایی از سردیس شهید اکبر عرب زاده در دانشگاه علوم پزشکی کردستان + تصاویر

رونمایی از سردیس شهید اکبر عرب زاده در دانشگاه علوم پزشکی کردستان + تصاویر

در راستای کنگره 5400 شهید استان کردستان و اجلاسیه شهدای بسیج جامعه پزشکی از تندیس شهید اکبر عرب زاده در پردیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان رونمایی شد.

 


 

به گزارش خبرنگار پیشمرگ روح الله، امروز و در حاشیه اجلاسیه شهدای جامعه پزشکی استان کردستان که به مناسبت کنگره 5400 شهید این استان در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد با حضور سردار فتحیان مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور بهداری رزمی و جمعی از مسئولان استانی در پردیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از سردیس شهید اکبر عرب زاده رونمایی شد .

 

 

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در حاشیه این مراسم با بیان اینکه گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، تعظیم در مقابل شعائر انقلاب و انتقال فداکاری و رشادت های شهدا و ایثارگران به نسل جوان جامعه است اظهار داشت: شهدا چراغ هدایت جامعه هستند.

 

 

حجت الاسلام حسن عارضی با بیان اینکه همه ما وظیفه داریم به هر نحوی دین خود را به شهدا ادا کنیم افزود: امنیت و آسایش امروز جامعه مدیون از خودگذشتگی های شهدا و ایثارگران در حوزه های مختلف است..

 

اکبر عرب‌زاده در سال ۱۳۴۱ در خانواده‌ای مذهبی در شهرستان بیجار متولد شد و از همان اوایل کودکی از استعداد و هوش سرشاری برخوردار بود، از کودکی با نماز و قرآن و جلسات مذهبی خو گرفت و چندین بار نیز موفق به اخذ جایزه و تشویق مادر شد.

 


شهید عرب‌زاده دوران دبیرستان را با معدل بالا به پایان رساند و چون فارغ‌التحصیل شدن وی مصادف با انقلاب فرهنگی بود و دانشگاه‌ها تعطیل شده بود داوطلبانه به جبهه اندیمشک رفت و به جمع مدافعان حریم حرمت پیوست و در صف مجاهدان به رویارویی با دشمن بعثی پرداخت.

 این شهید بزرگوار در سال ۶۱ در عملیات و الفجر مقدماتی از ناحیه کمر قطع نخاع شد و از آن روز در لیست منتظران شهادت قرار گرفت.

 


پس از میل به عزت و شرف جانبازی علیرغم دردهای شدید و ناملایمات جسمی در کنکور سراسری شرکت کرد و با رتبه عالی در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شد و در دوران تحصیل در دانشگاه نیز توانست نبوغ و استعداد بی‌همتای خود را به اثبات برساند.

 


در سال ۱۳۷۲ مقاومت بدنش در مقابل جراحات و صدمات ناشی از جانبازی به پایان رسید و این در حالی بود که آخرین واحدهای درسی خود را می‌گذراند و همچنان تلاشش را برای به پایان رساندن تحصیلاتش انجام می داد.

 


بالاخره در محرم سال ۷۳ گسترش عفونت‌های ناشی از مجروحیت او را در بستر بیماری انداخت و به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/