تاریخ ارسال : سه شنبه 21 خرداد 1398 / 12:45|کد خبر : 2159

خبر » رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان: شهدای حوزه سلامت در حین خدمت و انجام وظیفه شهید شدند

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان: شهدای حوزه سلامت در حین خدمت و انجام وظیفه شهید شدند

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: شهدای حوزه سلامت نسبت به دیگر شهدا مظلوم تر هستند چرا که این شهیدان سلاح به دست نبودند و شهیدانی بودند که در حین خدمت جان خود را فدا کردند.

 


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، وحید یوسفی نزاد رییس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان در مراسم اجلاسیه شهدای علوم پزشکی استان کردستان با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس 4 هزار شهید در حوزه سلامت و پزشکی تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی شده است، اظهار داشت: شهدای حوزه سلامت نسبت به دیگر شهدا مظلوم تر هستند چرا که این شهیدان سلاح به دست نبودند و شهیدانی بودند که در حین خدمت جان خود را فدا کردند .

 

وی افزود: اعمال جراحی ای که در جبهه ها صورت گرفت در زیر بمباران های دشمن و حملات توپخانه ها بود و این افتخاری است برای جامعه پزشکی که در چنین شرایطی پزشکان در حال خدمت و رسیدن به فیض شهادت بوده اند.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطر نشان کرد: ما مفتخر هستیم به پاسداری از انقلاب اسلامی و خون شهیدان و این امنیت و آرامشی که امروز در ایران اسلامی حاکم شده است مرهون تلاش ها و ایثارگری ها و فداکاری های و زحمات کسانی است که به راحتی از جان خود گذشتند و بهترین موقعیت ها را ترک کردند .

 

وی ادامه داد: شهدای بزرگی که دانشگاه ها و رشته های پزشکی را کنار گذاشتند و به جبهه ها رفتند و ما امروز عزت و شرافت خود را مدیون انان هستیم .

 

یوسفی نژاد افزود: در حوزه سلامت وظیفه ما به عنوان متولی سلامت مردم ازائه خدمات به موقع و مناسب و با تمام ظرفیت به تمامی مردم و بخصوص مردم محروم و نیازمند کردستان است .

 

وی با اشاره به ظرفیت های بالای دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان داشت: در استان کردستان به لطف خدا پس از پیروزی انقلاب اسلامی ما مفتخر هستیم که توانسته ایم خدمات شایانی را در حوزه سلامت ارائه دهیم.

 

وی با اشاره به حضور هزار پزشک در استان کردستان گفت: ما مفتخریم که به این خودکفایی رسیده ایم و در دانشگاه پزشک تربیت می شود  و بیش از 80 درصد از نیاز استان در این زمینه را خود تامین می نماییم.

 

انتهای پیام/