تاریخ ارسال : پنجشنبه 30 خرداد 1398 / 07:09|کد خبر : 2188

خبر » اقتدار و امنیت امروز کردستان به برکت وجود خون شهدا است

اقتدار و امنیت امروز کردستان به برکت وجود خون شهدا است

 نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: شهدا به گردن همه ما حق دارند چرا که اقتدار و امنیت امروز کردستان به برکت وجود خون همین شهدا ایجاد شده است.

 


 

به گزارش پیشمرگ روح الله، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی اظهار داشت: زنده نگه داشتن نام، یاد، سیره و روش شهدا امری حیاتی برای جامعه اسلامی است و بیان این مسائل به طرق مختلف تلنگری است برای ما که از عقیده و مرام شهدا فاصله نگیریم و همواره در کنار شهدا زندگی کنیم.

 

وی افزود: ما می‌توانیم کمبودها و کاستی‌های جامعه را از زبان شهدا بیان کنیم چرا که شهدا در وصیت نامه‌هایشان ما را به راه راست و درست راهنمایی کرده اند و ما می‌توانیم با مطالعه سیره و روش شهدا بر بسیاری از مشکلات سطح جامعه فایق آییم.

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: شهدا با تقدیم جانشان به مقام «عند ربهم یرزقون» رسیدند و ما امروز مدیون شهدا هستیم و شهدا بر گردن ما حق دارند و اگر ما امروز کاری در راستای زنده نگه داشتن یاد شهدا انجام می‌دهیم، بیشترین منفعت را نیز خودمان می بریم چرا که شهدا نیازی به کارهای ما ندارند و این ما هستیم که محتاج زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا هستیم.

 

آیت الله حسینی شاهرودی با اشاره به جایگاه شهدای هشت سال دفاع مقدس یادآور شد: شهدای هشت سال دفاع مقدس فقط از ایران اسلامی دفاع نکردند بلکه از بشریت دفاع کردند و اگر جوانان این مملکت در برابر استکبار جهانی و نماینده آنها یعنی رژیم بعث عراق سینه سپر نمی‌کردند، رژیم بعث عراق نوع بشریت را تهدید می‌کردند.

 

گفتنی است کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان امروز پنچ شنبه سی ام خرداد با حضور سردار محمد سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مهمانانی از سراسر کشور در سالن ورزشی شش هزار نفری ۲۲ گولان سنندج برگزار می‌شود.

انتهای پیام/