تاریخ ارسال : پنجشنبه 30 خرداد 1398 / 07:16|کد خبر : 2190

خبر » امام جمعه سنندج: کنگره ۵۴۰۰ شهید فرهنگ ایثار و شهادت مردم کردستان را نشان می‌دهد

امام جمعه سنندج: کنگره ۵۴۰۰ شهید فرهنگ ایثار و شهادت مردم کردستان را نشان می‌دهد

امام جمعه سنندج گفت: برگزاری کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان جلوه‌هایی از فرهنگ ایثار و شهادت مردم کردستان را برجسته کرده و یاد و خاطره شهدا را زنده نگه می‌دارد.


 

به گزارش خبرنگار کنگره 5400 شهید استان کردستان، ماموستا عبدالرحمان خدایی اظهار داشت: احترام و حفظ حرمت شهدای انقلاب وظیفه اصلی مسئولان و مردم استان کردستان است چرا که همه ما مدیون شهدا و ایثارگران هستیم و باید برای ادای دین، رشادت‌های آنان را به نسل‌های دیگر معرفی کنیم.

 

وی افزود: گرامیداشت یاد و خاطره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان چراغ راه هدایت انسان‌ها است و امیدوارم هر کس به سهم خود بتواند در راستای خدمت‌رسانی به جایگاه شهدا تلاش و از این یادگاران انقلاب نگهداری کند.

 

امام جمعه سنندج ادامه داد: برگزاری اجلاسیه‌ها و کنگره‌های شهدا به‌منظور زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا یک وظیفه ملی است و بزرگداشت مقام و جایگاه شهیدان، شناساندن فرهنگ و سیره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر اهداف این کنگره است.

 

ماموستا خدایی یادآور شد: اجرای چنین برنامه‌ها و آئین‌هایی موجب نشان دادن ارزش و جایگاه شهدای انقلاب بوده و اگر رشادت‌ها و خدمات شهدا و ایثارگران به خوبی به مردم معرفی شود بیشترین و بهترین نتایج را به همراه خواهد داشت.

 

انتهای پیام/