تاریخ ارسال : دوشنبه 6 آبان 1398 / 15:57|کد خبر : 2200

خبر » بازدید 7 هزار دانش‌آموز کردستانی از مناطق عملیاتی

بازدید 7 هزار دانش‌آموز کردستانی از مناطق عملیاتی

به گزارش پیشمرگ روح الله، اصغر عبدی‌فر روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ از هفتم تا ۱۳ آبان به عنوان هفته بسیج دانش‌آموزی تعیین شده و به همین مناسبت ۴۰ عنوان برنامه اصلی در طول هفته بسیج دانش‌آموزی در 930 واحد بسیج دانش‌آموزی در سطح استان برگزار می‌شود.

 

وی اضافه کرد:‌ سه‌شنبه هفتم آبان با شعار دانش‌آموز بسیجی، اخلاق و پایداری نامگذاری شده که در این روز زنگ ایثار و شهادت نواخته شده، فرمانده واحدها در صبحگاه مدارس متوسطه اول و دوم سخنرانی می‌کند.

 

عبدی‌فر افزود: در روز چهارشنبه هشتم آبان که با شعار دانش‌آموز بسیجی، انتظار و عدالت اجتماعی نامگذاری شده یادآواره شهدای دانش‌آموز و برنامه پدافند غیرعامل در مدارس منتخب اجرا می‌شود.

 

وی یادآور شد: روز پنجشنبه نهم آبان با شعار دانش‌آموز بسیجی، شجاعت و آرمان‌خواهی نامگذاری شده و شاهد برگزاری کوهپیمایی دانش‌آموزی، عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا و دیدار با خانواده شهدای دانش‌آموز و فرهنگی خواهیم بود.

 

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کردستان با اشاره به اینکه روز جمعه با شعار دانش‌آموز بسیجی، انتظار و عدالت‌خواهی نامگذری شده است یادآور شد:‌ در این روز حضور دانش‌آموزان در نمازجمعه، سخنرانی دانش‌آموزان در خطبه‌های پیش از نمازجمعه و دیدار با ائمه جمعه و جماعت برنامه‌ریزی شده است.

 

اعزام 7 هزار دانش‌آموز بسیجی به اردوی راهیان‌نور شمالغرب کشور

 

وی در ادامه اظهار داشت: 7هزار دانش‌آموز از یادمان‌های شهدا در شمالغرب کشور در قالب این برنامه که در ششمین روز از هفته بسیج دانش‌آموزی کلید می‌خورد بازدید خواهند کرد.

 

وی تصریح کرد: دیدار دانش‌آموزان و فرهنگیان با نماینده ولی فقیه در استان کردستان با حضور فرمانده سپاه کردستان، استاندار، مدیرکل آموزش و پرورش، تجلیل از رتبه‌های برتر کنکور، برگزاری نشست‌های روشنگری با موضوع استکبار ستیزی، تبیین نظر مقاومت فعال و تبیین بیانه گام دوم انقلاب در مدارس از دیگر برنامه‌های این روز در سطح استان خواهد بود.

 

رئیس بسیج دانش‌آموزی سپاه بیت‌المقدس گفت: در هفتمین و آخرین روز از هفته بسیجی شاهد حضور گسترده و دشمن شکن دانش‌آموزان در راهپیمایی 13 آبان همزمان با سراسر کشور  خواهیم بود.

 

وی  اضافه کرد:‌ مسابقات انشانویسی و نشریه دیواری، ‌نشست‌های حلقه‌های صالحین، اجلاسیه شهدای دانش‌آموزی و افتتاحیه یادآوره ۴۱۵ شهید دانش‌آموز کردستان از دیگر برنامه‌هایی است که طی این هفته اجرا می‌شود.

 

انتهای پیام/