تاریخ ارسال : پنجشنبه 9 آبان 1398 / 15:50|کد خبر : 2203

خبر » استان کردستان به واسطه خون شهیدان از امنیت پایدار برخوردار است

استان کردستان به واسطه خون شهیدان از امنیت پایدار برخوردار است

به گزارش پیشمرگ روح الله، سردار محمدحسین رجبی ظهر امروز در همایش استانی یاوران وقف و نشست هم‌اندیشی روحانیون شیعه و سنی در سنندج اظهار کرد: طی سال‌های گذشته کارهای زیادی توسط واقفین در استان انجام شده که جای تقدیر و تشکر دارد.


وی از برپایی موکب اربعین که توسط واقفین در سنندج برپا شد قدردانی کرد و افزود: این موکب در کردستان علاوه بر اجر معنوی یک اجر مضاعف دارد که مردم استان و مسلمانان این دیار و همچنین واقفین را به اقصی نقاط کشور معرفی می‌کند.


فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان اعلام کرد: امنیت در کردستان از مسایل مهمی است که همه باید در استقرار و تثبیت آن تلاش کنیم و روحانیونی که حوادث قبل و بعد از انقلاب را به یاد دارند، می‌توانند وضعیت امروز استان را نسبت به قبل انقلاب بسنجند و بدانند که استان به واسطه خون شهیدان از امنیت پایدار برخوردار است.


وی بیان کرد: روحانیون در توسعه، تثبیت و استقرار امنیت نقش موثری دارند در حالیکه دشمنان همواره برای توطئه و اختلاف و تفرقه بین مسلمانان در تلاشند اما باید برای حفظ این امنیت تلاش شود.


فرمانده سپاه بیت‌المقدس با بیان اینکه دشمن با استفاده از تهدیدات قومی و واگرایی مذهبی به دنبال اهداف شوم خود است، گفت: از ناآرامی‌های گذشته در بدو انقلاب می‌توان دید که چقدر روحانیون ما برای حفظ مبانی دین، ایستادگی در برابر تهدیدات قومی دشمن و حفظ امنیت تلاش کرده‌اند.


سردار رجبی اضافه کرد: کردستان در دو جبهه با کشور عراق و ناامنی‌های داخلی گروهک‌های وابسته به استکبار جنگید و امروز در حوزه تهدید واگرایی مذهبی باید در برابر دشمن ایستاد و قطعا روحانیون در روشنگری و تبیین این موضوع نقش مهم و موثری دارند.


وی با یادآوری این بیان رهبری که فرمودند، سکه رایج در سپاه و بسیج معنویت است، گفت: مبنای تمامی موفقیت‌ها و پیروزی‌ها در ماموریت‌ها و فعالیت نیروهای عمل‌کننده، مبنای اعتقادی است و هرچه بر مبنای مبانی دینی و آموزه‌های دینی باشد بیشتر مورد توجه است.


وی اظهار کرد: میزان وقفی که در سنندج وجود دارد در هیچ جای دیگری نیست اما دشمنان بدنبال پیدا کردن زوایای اختلاف، ورود مزدوران و ابهامات میان مردم هستند و اینجاست که باید گفت امنیت پایدار در کردستان عامل شکست دشمن است.


راه‌اندازی دین با ظواهر و شعائر دینی از فتنه‌های دشمنان است


فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان اعلام کرد: دشمنان روند رو به رشد اسلام‌خواهی در همه کشورها و قاره‌ها را دیدند و فتنه‌ای تحت عنوان دین با ظواهر و شعائر دینی راه‌ انداختند و اینها تنها گوشه‌ای از هزاران توطئه دشمن است.


وی با بیان اینکه دشمن در داخل کشور نیز با شهادت چهار شهید محیط‌بان، شهادت روحانیون استان از جمله ماموستا برهان عالی و ماموستا شیخ‌الاسلام دست به توطئه‌هایی زده‌اند، گفت: افشاکردن برنامه‌های دشمن توسط افرادی که به نام دین در این جغرافیا روی می‌دهد رسالت روحانیون است و باید با وحدت و یکدلی در استان فعالیت کرد تا فتنه‌ها نابود و سرکوب شوند.

 

انتهای پیام/