تاریخ ارسال : یکشنبه 12 آبان 1398 / 15:48|کد خبر : 2208

خبر » یادمان نرود مدیون شهدا هستیم/شهدا تاریخ سازند

یادمان نرود مدیون شهدا هستیم/شهدا تاریخ سازند

به گزارش پیشمرگ روح الله، صبح امروز و با حضور دانش آموزان،خانواده های شهدا و جمعی از مسئولین استانی مراسم افتتاحیه 415 یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی استان در راستای برگزاری اجلاسیه گرامیداشت 92 هزار بسیجی شهید کشور  به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی در سالن همایش اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان، با اشاره به اینکه کردستان یک استان فرهنگی است، اظهار کرد: برگزاری چنین اجلاسیه ها و گرامیداشت یاد شهدا باید هر ساله در استان برگزار شود چراکه ما مدیون خون شهیدان هستیم

.

سردار رجبی با اشاره به کلید واژه شهید، بسیج و تاریخ، افزود: تاریخ هر کشوری بسیار مهم بوده و اگر در تاریخ افتخارات و اقدامات بزرگ و شایسته توسط نسل‌های قبلی صورت گرفته باشد با اهمیت است،  چراکه کسانی که در آن کشور زندگی کرده زمانی که این تاریخ را ورق می‌زنند به افتخارات، جان‌فشانی و جوانمردی تاریخ سازان گذشته احساس سربلندی، غرور و شادمانی می‌کنند.

 

وی تاریخ هر کشور را بهترین سابقه و اندوخته هر کشور خواند و با اشاره به افرادی همانند پوریای ولی یا جهان پهلوان تختی و آیت الله مدرس گفت: با شنیدین و خواندن سرگذشت این افراد به جوانمردی ،مردانگی و به دفاع از مظلومان می‌رسیم، همچنین با نگاه به تاریخ کشورمان و رسیدن به شخصیت امام خمینی(ره) شخصیت معنوی ایشان همراه با استکبارستیزی و ایستادگی در برابر ظالمان و دفاع از مظلومان و مستضعفان رای ما مشخص می شود.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان افزود: با نگاه به تاریخ و گذشته کشور نیز باید دانست که همه شهدای ما تاریخ‌ساز و همه مردم مدیون شهدا هستند.

 

سردار رجبی در ادامه برگزاری چنین یادواره ها و اجلاسیه هایی را در استان کردستان دارای ارزش مضاعف دانست و اظهار داشت: دشمنان به این خطه از کشورمان طمع داشتند و این مزدوران بهترین دانش‌آموزان ما را به شهادت رسانده و از ما گرفتند، و وجود ۴۱۵ شهید دانش‌آموز در کردستان نشان دهنده ایمان و بصیرت بالای آنها در دفاع از نظام و میهن اسلامی است.

 

وی بیان کرد: دشمنان توطئه هایی را برای کردستان در نظر گرفته بودند که این منطقه را از ایران جدا کنند اما به‌پاس خدمت شهیدان این برنامه دشمن محقق نشد و تقدیم بیش از 5 هزار و 400 شهید انصار و بیش از 15 هزار شهید مهاجر همگی نشان از فداکاری و حراست از ایران اسلامی دارد.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان خاطرنشان ساخت ما اکنون قدرت بازدارندگی؛امنیت مستقر و پایدار کنونی را مدیون شهدا همان انسان‌هایی تاریخ ساز و وارسته که در راه خدا قیام کردند؛ هستیم.

 

وی در پایان شناخت سرگذشت زندگی نامه و وصیت نامه  415 شهید دانش آموز استان را از وظایف تمام مسئولان و دانش آموزان دانست و گفت: همه ما باید با راه و روش این شهدا آشنا شویم شهید دانش آموزی که  در زمان جنگ به دلیل سن کم از کردستان امکان اعزام پیدا نکردند و از طریق استان دیگر اقدام کرد و هزاران یاد و خاطره دیگر که دانش آموزان ما باید با آن آشنا شوند و از این شهدای عزیز ا الگو بگیرند.

 

گفتنی است اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش آمو استان کردستان امروز و همزمان با سراسر کشور  در راستای  گرامیداشت یاد و خاطره 36 هزار دانش آموز شهید و برنامه های کنگره ملی 92 هزار بسیجی شهید کشور برگزار شد.

قرائت وصیت نامه شهید دانش آموزی یدالله محمدی توسط یکی از دانش آموزان و تجلیل از خانواده شهید ملا برهان عالی و شهید علی بابایی از شهدای فرهنگی استان کردستان از دیگر برنامه های یادواره شهدا بود.

 

انتهای پیام/