تاریخ ارسال : سه شنبه 14 آبان 1398 / 14:51|کد خبر : 2213

خبر » یادمان شهید احسان باقری احداث می شود

یادمان شهید احسان باقری احداث می شود

به گزارش پیشمرگ روح الله،  کلنگ احداث یادمان شهید احسان باقری، یکی از خدمتگزاران راستین انقلاب اسلامی در ورودی روستای زاغه سفلی کنارگذر جاده دیواندره سنندج با حضور خانواده معظم شهدا، فرمانده محترم سپاه بیت‌المقدس کردستان، امام‌جمعه و فرماندار محترم و فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان شهرستان دیواندره در محل شهادت شهید معظم احسان باقری به زمین زده شد.


 در این مراسم فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا از خود شهادت کمتر نیست و با ایجاد یادمان‌های شهدای معظم می‌توان فرهنگ  شهید و شهادت را به آیندگان منتقل کرد.


سردار رجبی با اشاره به اینکه قدم‌به‌قدم خاک کردستان با خون شهدای مهاجر و انصار آغشته شده است، عنوان کرد: باید با احداث یادمان شهدا زمینه آشنایی بیشتر مردم با شهدا را فراهم کنیم.


در ادامه مراسم فرماندار دیواندره عنوان کرد: با همکاری و هماهنگی بنیاد شهید مکان‌های حساس و مهم شناسایی‌شده و ان شالله در آینده نزدیک شاهد احداث یادمان شهدای معظم در این شهرستان خواهیم بود.

 

شهید احسان باقری در سال 1336 در خانواده‌ای مذهبي و متدین در آران پا به عرصه هستي نهاد مبارزات خود را از دوران خدمت سربازی که مصادف با اوایل انقلاب بود آغاز کرد، بعد از پیروزی انقلاب فعالیت خود را در جبهه‌های مبارزه با نیروهای متجاوز بعثی ادامه داد و در سال‌ ۶۳ به‌عنوان بخشدار دیواندره در استان کردستان مشغول به فعالیت بود که در تاریخ ۹ آذرماه سال ۶۳ در عملیات بیت‌المقدس در ورودی روستای زاغه سفلی به شهادت رسید.

 

انتهای پیام/