تاریخ ارسال : پنجشنبه 16 آبان 1398 / 10:23|کد خبر : 2217

خبر » اعزام کاروان های راهیان نور دانش آموزی کردستان به مناطق عملیاتی

اعزام کاروان های راهیان نور دانش آموزی کردستان به مناطق عملیاتی

به گزارش پیشمرگ روح الله،  180 دانش‌آموز دختر سقزی و منطقه آموزشی زیویه در قالب راهیان نور به مناطق عملیاتی شمالغرب اعزام شدند.

یوسف معروفی  در حاشیه آیین اعزام کاروان راهیان نور دختران دانش‌آموز سقز گفت: این کاروان با 5 دستگاه اتوبوس و دو دستگاه خودروی سواری برای پشتیبانی، سفر خود را آغاز کردند.

فرمانده سپاه شهرستان سقز اضافه کرد: مراحل بعدی اعزام کاروان راهیان نور سقز که شامل دانش‌آموزان پسر و دختر خواهد بود، تا پایان سال جاری به مناطق جنگی اعزام می‌شوند.

وی بیان داشت: مدت سفر کاروان راهیان نور 2 روز است که دانش‌آموزان در این سفر معنوی از مناطق عملیاتی مریوان و سنندج بازدید و با دلاورمردی‌های رزمندگان اسلام در آن زمان آشنا خواهند شد.

معروفی خاطرنشان کرد: در کنار بازدید از مناطق عملیاتی مریوان برنامه‌های مختلف فرهنگی و آموزشی برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است که در مدت سفر اجرا خواهد شد.

وی بر اهمیت نقش اردوی راهیان نور در میان دانش آموزان تأکید کرد و افزود: هدف از اعزام کاروان ‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی، ترویج فرهنگ مقاومت و حفظ روحیه ایثار و همچنین تشریح ارزش های دفاع مقدس است.

 

 

اعزام 120 دانش آموز بسیجی شهرستان سروآباد به مناطق عملیاتی

در ادامه اعزام کاروان های راهیان نور تعداد ۱۲۰ دانش آموز بسیجی پسر دبیرستان‌های شهرستان سروآباد به مناطق عملیاتی شهرستان بانه اعزام شدند.

سرهنگ جعفر غفاریان اظهار داشت: این کاروان در قالب سه اتوبوس و به مدت سه روز از یادمان های بوالحسن و یادمان شهدای گمنام سیرانبند بازدید و زیارت خواهند کرد.

فرمانده سپاه سروآباد یادآور شد: آشنایی نسل جوان با ایثارگری و رشادت های رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده از مهمترین اهداف اعزام کاروان های راهیان نور است.

 

انتهای پیام/