تاریخ ارسال : یکشنبه 19 آبان 1398 / 10:17|کد خبر : 2220

خبر » شهدای مشاهیر اصلی کشورهستند/رزمندگان کردستانی همواره حافظان کشور بوده اند

شهدای مشاهیر اصلی کشورهستند/رزمندگان کردستانی همواره حافظان کشور بوده اند

به گزارش پیشمرگ روح الله، داریوش ارجمند شنبه‌شب در جشن بزرگ هفته وحدت که با حضور وزیر کشور در سالن آزادی سنندج برگزار شد، اظهار کرد: خیلی خوشحال هستم که در بین شما مردم سلحشور، باایمان و شجاع و مرزبانان و سنگربانان نخست ایران اسلامی هستم.

 

وی گفت: مردم کردستان ؛مردان ایمان و اخلاق و مردان یک‌رو هستند که در تاریخ ایران جایگاه رفیعی دارند.

 

ارجمند افزود: در روزهایی که به جبهه می‌رفتم از این استان گذر می‌کردیم و همراهی شما مردم مهربان را از نزدیک تجربه کرده‌ام.

 

وی با تبریک هفته وحدت، گفت: مردمی که هرگز احساس نکرده‌ایم که در دو مذهب جداگانه زندگی می‌کنیم قرن‌ها مثل برادر در کنار هم زندگی کرده‌ایم.

 

این هنرمند مطرح کشورمان اظهار کرد: دین ما دین بزرگی است و به خاطر همین بزرگی است که همه به آن طمع دارند؛ پیامبر ما پیامبر بزرگی است و به همین دلیل است که می‌خواهند آن را کوچک کنند اما اسلام همیشه استوار است.

 

رزمندگان کردستانی همواره حافظان کشور بوده اند

 

وی خاطرنشان کرد: کردها در طول تاریخ با خون خود از این خطه دفاع کرده و سنگرهای ایران اسلامی را حفظ کرده‌اند، عطر خون برادران کرد در این کوه‌ها پراکنده استم بسیاری از ریشه‌های استقلال ما در وجود و نهاد شما مردم سنگرنشین نهفته است.

 

شهدا قهرمانان و مشاهیر واقعی ملت ایران اسلامی هستند

 

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور نیز در این مراسم اظهار داشت: امنیت کشورمان را در بخش اعظمی مدیون مردم کردستان هستیم.


وی با بیان اینکه هفته وحدت یادآور همدلی، همکاری و همراهی همه مردم است است، افزود: ما مردم ایران خود را از هم جدا نمی‌دانیم و کثرت در وحدت و وحدت در کثرت داریم و با تمام وجود از کشور خود دفاع می‌کنیم.


وی با اشاره به هفته وحدت گفت: این هفته همیشه برای ما یادآور همدلی و همراهی همه مردم برای ایران اسلامی است و امیدواریم که خدای متعال به ما توفیق قدردانی از این ملت شریف را بدهد.


رحمانی فضلی از شهدا به عنوان مشاهیر اصلی ملت ایران نام برد و تاکید کرد:مشاهیر فرهنگ، هنر، علم، ادبیات و شعر در دامن شهدا تربیت و پرورش یافتند. تربیت شدند.

 

وزیر کشور در ادامه  یادآور شد: راه سربلندی، توسعه، پیشرفت، جاودنگی و ماندگاری کردستان در این است که فرهنگ این استان را با فرهنگ ملی پیوند زده و تاثیر گذاری آن را درفرهنگ ملی بیشتر کنیم.


رحمانی فضلی اظهار داشت: وزیر کشور راە توسعە، پیشرفت و جاودانگی کردستان را پیوند عمیق این فرهنگ با فرهنگ ملی عنوان کرد و افزود: اگر همە مردم ایران از اصالت، فرهنگ و صمیمیت و تاثیرگذاری هنر کردستان آگاە شوند یقینا جایگاە والاتری خواهد یافت.

 

عبدالرضا رحمانی‌فضلی در برنامه‌های 2 روزە بە استان کردستان؛ جلسات مختلفی را با اقشار مختلف مردم، بازدید از ناحیه منفصل شهری و پروژەهای عمران شهری، شرکت در جلسە شورای توسعە استان ؛نشست با فعالان اقتصادی استان و نشست با روحانیون و شرکت در جشن بزرگ میلاد پیامبر بە مناسبت آغاز هفتە وحدت را برگزار خواهد کرد.

 

انتهای پیام/