تاریخ ارسال : یکشنبه 19 آبان 1398 / 12:24|کد خبر : 2221

خبر » "قطعه‌ای از آسمان" در معرفی سرزمین ها حماسه و ایثار

"قطعه‌ای از آسمان" در معرفی سرزمین ها حماسه و ایثار

به گزارش پیشمرگ روح الله، سال های نه چندان دور حماسه و ایثار در هشت سال دفاع مقدس سرشار از فداكاری های بزرگ و مجاهدت های خاموش رزمندگان سرافراز اسلام در رویارویی با گروهك های ضد انقلاب و دشمن غاصب بعثی در مناطق عملیاتی شمالغرب كشور است، مناطقی كه با تقدیم شهدای بی شمار قطعه ای از آسمان هستند.

 

مجموعه کتاب‌های "قطعه‌ای از آسمان" با هدف معرفی یادمان‌های دفاع مقدس توسط سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس و ستاد مرکزی راهیان نور منتشر شده است.

 

نویسنده این مجموعه کتابها مجید نداف و ناشر آن بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس می باشد.

 

سازمان و هنری ادبیات دفاع مقدس با همکاری ستاد مرکزی راهیان نور در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر زیارت با معرفت در سفرهای راهیان نور مجموعه کتابهایی با موضوع معرفی یادمانهای دفاع مقدس با عنوان "قطعهای از آسمان" منتشر کرد.

 

مجموعه کتاب های قطعه ای از آسمان خود شامل مجموعه کتاب های است از یادمان های جنوب، یادمان های غرب و میانی، یادمان های شمالغرب که هکدام از این مجموعه ها نیز خود جداگانه شامل یک کتابچه است.

 

مجموعه کتاب های قطعه ای از آسمان شناسنامه تمام مناطق خاطره انگیز را پیش روی مخاطبان قرار می دهد، در واقع نویسندگان این کتاب مجموعه برآنند تا علاوه برذکر مشخصات و مختصات هرمکان،با یادآوری خاطرات تاریخ سازان آن، مشتاقان را به آن لحظات ناب راهنمون کند تا حداقل بتواند قطره ای از عطش زائران و مخاطبان را برآورده سازد.

 

یادمان های شمالغرب شامل کتاب های درباره وقایع و اتفاقاتی است که در هشت سال جنگ تحمیلی براین مناطق می گذرد.

 

کتاب قطعه ای از آسمان شمالغرب شامل کتاب های قطعه ای آسمان؛ سنندج، مریوان، بانه، سردشت،مهاباد نوسود،بوالحسن،بلفت،دوپازا، پیرانشهر و اشنویه است و هر کدام از این شهرها خود کتابی جدا و حکایاتی جداگانه را در قلمی هنرمندانه به رشته تحریر در آورده اند.

 

چند جمله ابتدایی کتاب قطعه ای از آسمان»یادمان های شماغرب/ با عنوان سنندج در ادامه می آید:

 

فصل یکم: در اوج درگیری هایی که ضدانقلاب در اردیبهشت 1359 در سنندج آغاز کرده بود یکی از رزمندگان درباره چگونگی اعزامشان به سنندج چنین روایت کرده است:

 

"قرار بود فقط 70 نفر سوار شوند اما بچه ها با آن شور و شوق هرکدام یک جوری به زور خودشان را داخل هواپیما جای دادند. یک عده شان با گریه و التماس عده ای با داد و فریاد و خلاصه هرکدام به نحوی بالا آمدند تا اینکه 70 نفر شدند110 نفر.در موقع حرکت همگی بچه ها گریه می کردند و درست حال انسان هایی را داشتند که به بزرگترین آرزوها و موفقیت های زندگیشان رسیده اند .فکر نمی کنم تاریخ به خود دیده باشد که جوان های یک دیار برای شهادت بی تابی نشان داده و از یکدیگر سبقت بگیرند در حالی که پرواز بعدی فردا صبح بود و بقیه بچه ها را می آورد اما برادرها همین یک شب را هم طاقت نمی آوردند باور کنید اگر هواپیما جا داشت بقیه هم هرطوری شده بود سوار می شدند.

هواپیما پرشده بود ولی خلبان به هیچ وجه حاضرنبود پرواز کند.........

 

انتهای پیام/