تاریخ ارسال : دوشنبه 4 آذر 1398 / 22:32|کد خبر : 2258

خبر » برگزاری ۳۰ یادواره شهدا در دانشگاه‌های کردستان درسالجاری

برگزاری ۳۰ یادواره شهدا در دانشگاه‌های کردستان درسالجاری

به گزارش پیشمرگ روح الله،  توحید رستمی ۴ آذر در مراسم بزرگداشت روز تشکیل بسیج دانشجویی که به مناسبت هفته بسیج در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: بسیج دانشجویی یکی از ظرفیت‌های انقلاب اسلامی و همچنین نقطه امید دلسوزان امام، در راستای تحقق منویات امامین انقلاب تحقق پیدا کرده است.

 

 

وی گفت:بسیجیان نیروهای مخلص، متعهد و آرمانخواهی هستند که به عنوان ظرفیت انقلاب اسلامی از آنها یاد می شود

 

 

فرمانده بسیج دانشجویی استان کردستان در تشریح اقدامات بسیج دانشجویی بیان کرد: 42 هزار نفر دانشجوی داریم که 17 درصد آنها در بسیج جذب و سازماندهی شدند، که این رقم معادل 7 هزار و 156 هزار نفر است.

 

 

رستمی خاطرنشان کرد: این افراد با توجه به توانمندی های که دارند در کارگروه های مختلف به کارگیری می شوند و به مدت 40 روز تعداد 49 نفر از آنها در دوره طرح ولایت شرکت کردند و 80 نفر هم در دوره 10 روزه خط امام در شهر قم حضور پیدا کردند.

 

 

وی افزود: اعزام این دانشجویان به دوره های بصیرتی به منظور ارتقاء توانمندی های علمی و مدیریتی و بصیرتی در آنها است.

 

 

رستمی اذعان کرد: 200 نشست بصیرتی، نشست و همایش توسط بسیج دانشجویی برگزار شده و اردوهای جهادی، تربیتی به دانشجویان بسیجی شور و نشاط و روحیه مطالبه گری می بخشد که خوشبختانه امروز 49 گروه جهادی به تعداد 320 نفر در استان سازماندهی شدند که در سیل اخیر هم 3 دوره امدادرسانی انجام دادند.

 

 

وی بیان کرد: تعداد 3 هزار و 898 روز فعالیت اردوی جهادی در بسیج دانشجویی استان ثبت شده است که توانستند تعداد 51 پروژه اعظیم و جزئی را به سرانجام برسانند.

 

 

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی کردستان خاطرنشان کرد: 5 هزار و 700 ویزیت در مناطق محروم استان توسط جهادگران دانشجو انجام شده و نیز با تجهیزات کامل خود به ارزش 450 میلیون تومان تعداد 1400 راس دام از خدمات بسیج بهره مند شدند.

 

 

وی گفت: هزار دانشجوی استان هم به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور اعزام و نیز استان میزبان 7 هزار نفر در اردوی راهیان نور بوده است.

 

 

رستمی به برگزاری اجلاسیه و یادواره شهدا به عنوان یکی دیگر از برنامه‌‍‌های بسیج اشاره کرد و گفت: اجلاسیه شهدای دانشجو امسال برگزار شد که مقدمه آن برگزاری ۳۰ یادواره شهدا در دانشگاه‌های مختلف بود.

 

 

فرمانده بسیج دانشجویی استان کردستان در پایان خاطرنشان کرد: مطالبه گری از مسئولان در ادامه دکترین بسیج دانشجویی هدف جوانان دانشجو است که با تشکیل هسته های مسئله محور ممکن می شود و این یک امتیاز ویژه برای این نهاد مقدس است که امیدواریم بتوانند به بهترین شکل ممکن اهداف و آرمان های انقلاب را به نتیجه برسانند.

 

 

انتهای پیام/