تاریخ ارسال : سه شنبه 5 آذر 1398 / 12:51|کد خبر : 2259

خبر » تجمع حماسه شکوه و مقاومت بسیجیان سنندج در سالن آزادی برگزار شد

تجمع حماسه شکوه و مقاومت بسیجیان سنندج در سالن آزادی برگزار شد

به گزارش پیشمرگ روح الله،  تجمع بزرگ بسیجیان در شهرستان سنندج با عنوان حماسه ی شکوه، اقتدارو مقاومت بمناسب 5 آذر ، سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام خمینی (ره)، همزمان در سراسر کشور و استان کردستان مصادف با روز پایانی گرامیداشت هفته بسیج  در سالن آزادی سنندج برگزار شد.

 

 

در اين آيين جمع زيادي از بسيجيان حوزه هاي مقاومت بسيج، مسئولان دستگاه هاي اجرايي، فرمانده هان نظامي و انتظامي، روحانيون، خانواده هاي معظم شهدا، جانبازان و ايثارگران و اقشار مختلف مردم بويژه دانشجويان و دانش آموزان بسيجي حضور داشتند.

 

 

بهمن مرادنیا استاندار کردستان در این مراسم در جمع بسیجیان سلحشور استان اظهار داشت: سیج نیرویی بی آلایش و همیشه آماده حضور در صحنه است که امروزه در عرصه های مختلف سازندگی، علمی، محرومیت زدایی و ... مشغول خدمت به نظام اسلامی است.

 

 

وی بیان داشت: در شرایطی که تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران اسلامی اعمال می شود اما کماکان با رواج و جریان روحیه و تفکر بسیجی در جامعه و در بین مسؤولین می توان با مشکلات و کاستی ها مقابله و انها را رفع کرد.

 

 

مرادنیا اظهار داشت: کردستان به دلیل عقب‌ماندگی‌های تاریخی در اوایل انقلاب نتوانست آن گونه که شایسته است در مسیر توسعه قرار گیرید بنابراین امروز نیازمند کار، تلاش و ساخت و ساز بیشتری است.

 

 

بسیج پشتوانه اصلی انقلاب است

 

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی نیز در سخنانی در تجمع بسیجیان شهرستان سنندج اظهار داشت: سیج یکی از پدیده های دوران انقلاب اسلامی است و پشتوانه اصلی انقلاب است.

 

 

وی افزود: بسیج متشکل از همه ی اقشار مختلف مردم و متعلق به کسانی است که دل در گرو انقلاب و ارزشها دارند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: دشمن هیچ وقت نتوانسته با مکر و حیله بسیج را از میدان خارج کند چون ایمان و بصیرت نافذ دارند و این از ویژگی های شاخص بسیج است.

 

 

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، گفت: بسیج برای همه دورانها و بحران ها اماده و در میدان حاضر بوده و هست ، در صحنه سیاست پشتوانه اصلی نظام و انقلاب و هموراه بازوی توانمند ولایت و گوش به فرمان رهبری که عامل وحدت امت اسلام است؛ می باشد

 

 

آیت الله شاهرودی بیان کرد: بسیج الگویی برای کشوهاری منطقه است که بخواهند روی پای خود بایستند تا از خود دفاع کنند و وابسته به قدرت های سلطه گر نباشند.

 

بسیج عامل امنیت پایدار و توسعه اقتصادی و فرهنگی

 

سردار سیدصادق حسینی فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان‌ هم در این آیین گفت: بسیج عامل قدرت جمهوری اسلامی و الگوی پیش برنده انقلاب است و نه تنها به عامل افتخار در کشور بلکه در جهان تبدیل شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: هر کشوری و نیرویی که قصد تجاوز به کشور ما داشته باشد، شکست خواهد خورد، امروزه کشور ما یکی از قدرتمندترین کشورها در منطقه می باشد.

 

سردار حسینی با بیان اینکه آشوب‌های اخیر و توطئه دشمنان در نطفه خفه شد، افزود: غربی‌ها، صهیونیست‌ها و کشورهای حاشیه خلیج فارس تلاش کردند در کشور ناامنی ایجاد کنند اما پس از سخنان رهبر معظم انقلاب، صف خائنین و اشرار از مردم جدا شد.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان در ادامه از فعالیت ۴۵۰ هزار بسیجی در قالب ۱۸ گردان در استان کردستان خبر داد و افزود: شاهد امنیتی پایدار در استان هستیم. 

 

سردار حسینی تاکید کرد:  بسیج  هدیه الهی به ملت ایران است که امروزه به عامل امنیت پایدار و توسعه اقتصادی و فرهنگی تبدیل شده است.

 

 

 

انتهای پیام/