تاریخ ارسال : شنبه 21 دی 1398 / 11:13|کد خبر : 2363

خبر » تاملی به زندگی شهید " محمد کریمی"

تاملی به زندگی شهید " محمد کریمی"

به گزارش پیشمرگ روح الله،   شهدای کردستان و خانواده های این شهیدان خصوصیاتی دارند که در دیگر استان ها کمتر دیده می شود و غالبا دیده نمی شوند.این خصوصیات یکی این است که شهیدان این خطه مظلومانه تر و غریبانه تر به شهادت رسیدند و خانواده های آن ها صبر دشوارتری کردند."مقام معظم رهبری"

 

 

شهید محمد کریمی فرزند محمد حسن و خدیجه در مورخه 2 تیرماه 1335 در روستای دره خشکه از توابع شهرستان مریوان دیده به جهان هستی گشود.محمد دارای 2 برادر و 2 خواهر بود و روابط حسنه و خوبی با آنان داشت و با پدر و مادر خود بسیار به نیکی رفتار می کرد.با وجود مشکلات فراوان خانواده های روستایی و کمبود امکانات آموزشی و فقر مالی توانست به مدرسه برود و در حد خواندن و نوشتن سواد بیاموزد اما بعد از آن به ناچار ترک تحصیل نمود و به کار در مزرعه و چوپانی پرداخت تا بتواند باری را از دوش پدر و مادرش بردارد.

 

 
خصوصیات اخلاقی
 
محمد انسانی وارسته،خونگرم و مردم دار بود چرا که در حل مشکلات اهالی روستا و دوستان و آشنایان پیش قدم بود و علاوه بر ادای تکالیف دینی و مذهبی کارهای انسان دوستانه و وظایف اجتماعی خود را ادا می نمود.با رسیدن به سن ازدواج با خانم حمیده قادری تشکیل خانواده داد و صاحب 6 فرزند شد.
 
 
چگونگی شهادت
 
در طول سال های جنگ تحمیلی بارها و بارها بسیاری از شهرهای کشورمان مورد حمله هواپیماهای دشمن بعثی عراق قرار گرفتند و تعداد کثیری از مردم بی گناه به شهادت رسیدند . محمد نیز در بمباران هوایی شهر مریوان در تاریخ 5 بهمن ماه 1364 بر اثر اصابت ترکش مجروح شد و پس از سالها تحمل درد و رنج ناشی از جراحات مغزی در مورخه 24 آذرماه 1375 به درجه رفیع شهادت نایل آمد. پیکر مطهر شهید محمد کریمی در قبرستان عمومی مریوان (داسیران) تشییع و به خاک سپرده شد.
 
 
 
 
انتهای پیام/