تاریخ ارسال : یکشنبه 22 دی 1398 / 10:21|کد خبر : 2367

خبر » شرکت بوئینگ امکان هدایت هواپیما از راه دور را داشته است/ صدای دشمن از حلقوم برخی داخلی ها بیرون می آید!!

شرکت بوئینگ امکان هدایت هواپیما از راه دور را داشته است/ صدای دشمن از حلقوم برخی داخلی ها بیرون می آید!!

به گزارش پیشمرگ روح الله، حجت الاسلام و المسلمین عباس عربیان با اشاره به حادثه ناگوار سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین و کشته شدن تعدادی از هم وطنان و دیگر اتباع غیرایرانی، گفت: سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین برای همه ما حادثه ای دردناک بود که این مصیبت را به خانواده های بازماندگان تسلیت عرض می کنیم، ولی در این میان چندین نکته مهم وجود دارد که نباید به راحتی از کنار آنها بگذاریم.

 

 

فرافکنی های رسانه ای، پیروزی بر آمریکا را به حاشیه نبرد

مدیر حوزه علمیه استان کردستان ادامه داد: سقوط هواپیمای مذکور یک اتفاق بود و نباید فرافکنی های رسانه های بیگانه، پیروزی تاریخی و بزرگ ایران اسلامی در انهدام پایگاه نظامی آمریکایی ها در« عین الاسد» را به حاشیه ببرد که این خواسته غربی ها به ویژه شخص ترامپ است.

 

استاد حوزه ادامه داد: اکنون اولویت ما تداوم و تقویت جبهه مقاومت است و جنگ های رسانه ای و هجمه های تبلیغاتی نباید هرگز ما را از مسیر اصلی مان که همان آرمان های امام راحل است، منحرف کند و به حاشیه ببرد.

 

 

اظهار نظرهای نسنجیده برخی مسئولان

حجت الاسلام والمسلمین عربیان اظهار کرد: برخی از مسئولان به صورت احساسی و شاید هم از روی بی تدبیری بیانیه ها، اطلاعیه ها و.... صادر می کنند که بی شک باید در آینده آماده عواقب این حرکات نسنجیده باشیم.

 

 

احتمال وجود عنصر نفوذی

مدیر حوزه علمیه استان کردستان افزود: مسئله دیگری که ذهن هر انسان باهوش و نکته بینی را به خود معطوف می سازد، یحتمل بودن وجود یک عنصر نفوذی دشمن است، فرضیه ای که فاصله زیادی با حقیقت ندارد.

 

 

چه دلیلی داشت از لحظه برخاستن هواپیما تا زمان سقوط فیلمبرداری شود؟!

 

وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: نکته جالب اینجاست که خود شخص ترامپ همان لحظه اول این حادثه اعلام کرد که هواپیمای مذکور توسط موشک های ایرانی ساقط شده است! سئوال اینجاست که وی از کجا بدین صراحت این خبر را اعلام می کند و در ضمن چه دلیلی داشت از لحظه برخاستن این هواپیما تا لحظه سقوط آن فیلمبرداری شود؟!.

 

 

صدای دشمن از حلقوم برخی داخلی ها بیرون می آید!!

مدیر حوزه علمیه استان کردستان در ادامه با انتقاد از مواضع برخی از مسئولان کشوری در قضیه هواپیمای مسافربری، اظهار کرد: متاسفانه این روزها صدای دشمن از حلقوم برخی از داخلی ها و حتی خودی ها بیرون می آید!! که جفایی بزرگ در حق انقلاب، نظام و ملت است و حرف هایی که اینان به زبان می آورند همان حرف هایی است که در اتاق فکر دشمنان رد و بدل می گردد.

 

حجت الاسلام و المسلمین عربیان در ادامه به علت این همه هجمه رسانه ای دشمنان درباره هواپیمای مسافربری اوکراینی اشاره کرد و گفت: تلاش های رسانه ای دشمن در بحث سقوط هواپیمای اوکراین بی شک برای فراموش شدن از بین رفتن پایگاه نظامیان تروریستی آمریکا در «عین الاسد» است.

 

 

شرکت بوئینگ امکان هدایت از راه دور را داشته است

وی با اشاره به اینکه ایران تنها کشوری است که بعد از جنگ جهانی دوم تاکنون به معنای عملی در برابر قلدری های آمریکایی ایستاده است و به آنها ضربه های مهلکی زده است، بیان کرد: هواپیمای اوکراینی ساخت شرکت بوئینگ آمریکا بود و مجهز به سیستم ناوبری ماهواره ای بر پایه سیستم مرکزی هم بود یعنی از سوی شرکت سازنده امکان هدایت از راه دور را داشته است!.

 

 

مخالفت مهندسین پرواز ایرانی

مدیر حوزه علمیه استان کردستان ادامه داد: سئوال دیگری که در ذهن مخاطبین خطور می کند این است که چرا با وجود مخالفت مهندسین پرواز ایرانی، با اصرار مهندسین پرواز اوکراینی پرواز انجام می شود؟ که این خود جای تأمل دارد.

 

 

دلیل چرخش سریع و حرکت به سمت بزرگترین پایگاه پدافندی غرب تهران چه بود؟!

حجت الاسلام و المسلمین عربیان بیان کرد:  سئوال دیگر اینکه چرا هواپیمای مسافربری اوکراینی در کریدور رسمی هوایی پرواز نکرده است؟! و دلیل چرخش سریع و حرکت به سمت بزرگترین پایگاه پدافندی غرب تهران چه بوده است؟!.

 

 

ترامپ و پمپئو اولین افرادی که هدف قرار گرفتن هواپیما را مطرح کردند/ از کجا می دانستند؟!

این استاد حوزوی ادامه داد: سئوال دیگر اینکه آیا خلبان عمدا حرکت کرده است؟، آیا نقص فنی داشته است؟ آیا سیستم ناوبری هواپیما هک شده است؟ و پرسش دیگر اینکه اولین افرادی که هدف قرار گرفتن هواپیما را مطرح کردند ترامپ و وزیر خارجه آمریکا بودند و باید از خود پرسید که اینان از کجا اطلاع داشتند؟.

 

 

خلبان اطلاع نداده، یا سیستم صوتی قطع  و یا از دسترس خارج شده بود؟

مدیر حوزه علمیه استان کردستان ادامه داد: چرا خلبان هواپیمای مذکور نقص فنی را به اطلاع برج مراقبت فرودگاه امام خمینی (ره) اعلام نکرده بود! و بدون اطلاع برج مراقبت مسیر خود را تغییر می‌دهد! خلبان اطلاع نداده است یا سیستم صوتی قطع یا از دسترس خارج شده بود؟.

 

حجت الاسلام و المسلمین عربیان در ادامه سخنان خود تاکید کرد: اگر از نگاه دیگری به موضوع نگاه کنیم دلایل بسیاری برای روی دادن این حادثه دلخراش به ذهن هر انسان بامنطق و منصفی خطور می کند.

 

 

سیستم پدافندی در شرایط جنگی قرار داشته است

استاد حوزه علمیه استان کردستان اظهار کرد: همانطور که همه خبر داریم در زمان رخ دادن این حادثه دو کشور ایران و آمریکا به صورت صدردرصد در حال آماده باش بودند و سیستم پدافندی ایران به ویژه سیستم پدافندی در غرب تهران به صورت آماده باش کامل بود، زیرا آمریکا عملا تهدید کرده بود که قصد دارد 52 نقطه حساس ایران را با موشک بزند، لذا مقصر جلوه دادن ایران در این قضیه نهایت بی انصافی است، چون در شرایط جنگی و در مقابل پرواز مشکوک هواپیمای اوکراینی، روی دادن این حادثه یحتمل می کرد.

 

حجت الاسلام و المسلمین عربیان ادامه داد: طبق قوانین بین المللی پروازهای غیرنظامی و نظامی به صورت رسمی به مراجع مربوطه اعلام می شود و کریدورهای پروازی آنان نیز اعلام می شود، ولی در شب این حادثه دلخراش بسیاری از عوامل دست به دست هم دادند که این اتفاق روی دهد.

 

مدیر حوزه علمیه استان کردستان بیان کرد: زمانی که سیستم پدافندی ایران در حالت آماده باش کامل و صدردرصد است و سیستم ها به صورت خودکار فعال شده اند و در مقابل هم تماس صوتی با خلبان قطع می شود و هم اینکه هواپیمای مذکور به سمت یک مرکز بزرگ نظامی و حساس تغییر جهت می دهد بی شک این امر باعث ایجاد حساسیت و بالا بردن احتمال حمل موشکی از سوی آمریکایی ها را تقویت می کند و همین امر باعث می گردد که سیستم پدافندی ایران برای جلوگیری از خسارت های بسیار کلان انسانی و جانی دست به این اقدام بزند.

 

 

اگر به جای هواپیما، موشک های «کروز» بودند، وضعیت کشور چه بود؟

 

وی با اشاره به اینکه باید اذعان کرد که این تصمیم، تصمیم بدی بود، گفت: این تصمیم گیری در نگاه اول بد و به دور از انصاف است، ولی اگر این هواپیما، موشک های «کروز» آمریکا بودند حال وضعیت کشور چه بود؟.

 

حجت الاسلام و المسلمین عربیان ادامه داد: البته بنده نمی خواهم که به صورت کامل و یکجانبه این اقدام را تایید کنم، ولی منصفانه نیست که مقصر اصلی را یگان پدافندی سپاه بدانیم، زیرا اپراتورهای حاضر در محل مجبور بودند که در 10 ثانیه تصمیم بگیرند که متاسفانه نتیجه این تصمیم اینگونه شد.

 

 

رسانه ها احساسی عمل نکنند

مدیر حوزه علمیه استان کردستان در پایان گفت: در همین جا از رسانه ها، مسئولان و... درخواست داریم که در این حادثه نظرات شخصی و احساسی خود را اعمال نکنند، زیرا دشمن می خواهد با پررنگ کردن این حادثه دلخراش جنگ رسانه ای و تبلیغی بزرگی علیه نظام و ملت ایران برای لاپوشانی شکست های خود در روزهای اخیر به راه بیندازد.

 

 

منبع: خبرگزاری حوزه

 

انتهای پیام/