تاریخ ارسال : یکشنبه 22 دی 1398 / 11:36|کد خبر : 2368

خبر » کتاب"فرزند کردستان" در بیان خاطرات و خدمات فرزندان بومی در دفاع از کشور

کتاب"فرزند کردستان" در بیان خاطرات و خدمات فرزندان بومی در دفاع از کشور

به گزارش پیشمرگ روح الله،  رهبر معظم انقلاب فرمودند کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش و فداکاری های بزرگ است و  بسیاری از اتفاقات و رویدادهای صورت گرفته در این منطقه در دوران انقلاب و و دفاع مقدس صورت گرفته است اما متأسفانه آنگونه که شایسته و بایسته است مورد توجه قرار نگرفته است که کتاب فرزند کردستان در تلاش است ضمن بیان خاطرات و تا شرح خدمات فرزندان بومی همچون نقش حاج میکاییل ها و سید صلاح الدین ها، مامه رحیم ها، غمیان ها را که شب هنگام تا صبح بر بام خانه ها از ناموسشان دفاع می کردند و در روز همچون شیر بر دشمن می غریدند را بازتاب دهد.

 

این کتاب خاطرات یک بسیجی با اخلاص و با بصیرت که با تصمیمات به موقع و شجاعانه و نیز عشق به مردم مسلمان کرد زمینه همگرایی بیشتر مردم با نظام و خنثی سازی توطئه های شوم دشمنان را سبب گردید را به صورت دقیق روایت می کند.

 

 

 این کتاب در ده فصل خاطرات حجت السلام حیدری اولین نماینده ولی فقیه در سپاه کردستان که در بازه ای رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان، ریاست  بنیاد مسکن، مسئولیت دادستانی سپاه کردستان، مسئول پذیرش سپاه و شورای نگهبان را نیز بر عهده داشته است، روایت می کند.

 

 

فصول نخست این کتاب به احوالات شخصی و به ویژه شرح ابعاد فرهنگی، سیاسی و اجتماعی زادگاه وی و نیز شهر زنجان به عنوان محل رشد حجت الاسلام حیدری اختصاص دارد و برداشتی کامل از مقطعی از تاریخ معاطر را خواهد داشت.

 

 

در فصول بعدی ضمن بازشناسی خطه قهرمان خیز کردستان، به مقولات ضرورت تقویت وحدت بین مسلمین و سپس معرفی چهره ها و جریانات معاند و ضد انقلاب کردستان همچون کومله و دموکرات، خبات، شهید سعید توفیقی، شهید شهسواری، جلال بارنامه، فرشته، گروه مرادی، حمه چهلوان، حاج میکاییل، حاج سعید ورمزیاری، حمبله غول کردستان، حسن سرسفید و خاطراتی از حضور آقا در کردستان، حضور احمدی نژاد و ناطق نوری، آیت ا... صدوقی و فرماندهان سردار ناصر فاطمی، نصراللهی، عسگری، بهیار، قهاری، صیاد شیرازی، احمد کاظمی و... را بیان می کند.

 

 

کتاب فرزند کردستان  خاطرات حجت الاسلام والمسلمین نورالدین حیدری اولین نماینده حضرت امام در سپاه کردستان به قلم محمد علی صدرشیرازی با تعداد صفحات: 408 در قطع: رقعی است و نوبت چاپ: اول 98با قیمت قیمت: 500,000 ریال است که در شمارگان: 1250  شماره توسط انتشارات سوره مهر چاپ و روانه بازار شده است.

 

 

انتهای پیام/