تاریخ ارسال : سه شنبه 24 دی 1398 / 12:20|کد خبر : 2377

خبر » شهيد غلامرضا نريمان اولين شهيد هنرمند مبارز دراستان کردستان

شهيد غلامرضا نريمان اولين شهيد هنرمند مبارز دراستان کردستان

به گزارش پیشمرگ روح الله،  شهید غلامرضا رهبر نخستین گزارشگر شهید صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران است که در ۲۱ دی ماه سال ۱۳۶۵ در عملیات شلمچه به شهادت رسید.

 

سالروز شهادت خبرنگار شهید غلامرضا رهبر بنام  روز بسیج رسانه، ۲۱ دی ماه هرسال برگزار می شود.

 

شهيد غلامرضا نريمان اولين شهيد هنرمند مبارز در استان کردستان

غلامرضا نريمان در سال 1332 در خانواده اي مذهبي و متدين در بيجار چشم به جهان گشود، خانواده وي با توجه به علاقه زيادي كه به ساحت مقدس حضرت امام رضا(ع) داشتند نام وي را غلام رضا ناميدند. به گزارش ايرنا، دوران جواني وي همزمان شده بود با اوج گيري نهضت اسلامي مردم كشورمان به رهبري امام خميني (ره)، پيروزي اين مبارزات و در هم كوبيده شدن طومار ننگين حكومت 2500 ساله شاهنشاهي، سبب تحول و دگرگوني عظيمي در روح غلامرضا شد و او را عاشقانه به صحنه دفاع ايثارگرانه از دستاوردهاي نهضت كشاند،

 

به طوري كه تمامي امكانات خود را از جمله هنر عكاسي اش را در طبق اخلاص گذاشت و صرف اين راه نمود.

 

اين عكاس متعهد، هنرش را در خدمت انعكاس ارزش هاي والاي انقلاب و حركت هاي بزرگ مردم در حمايت و پاسداري از آرمان شهيدان قرارداد.

 

غلامرضا نريمان، بعد از تشكيل سپاه پاسداران، شب و روزش را در جهت تثبيت اين نهاد مقدس و خنثي سازي حركت هاي كور ضدانقلاب و گروهك ها در شهر و روستاهاي حومه صرف كرد.

 

 

با شروع جنگ تحميلي، همچون تمامي ياران صديق و رزمندگان دردمند انقلاب اسلامي در سنگرهاي دفاع شرافتمندانه چه در پشتيباني و ياري رساندن به رزمندگان و حل مشكلات خانواده هاي آنان و چه در خطوط مقدم رويارويي با كفر جهاني، مشتاقانه حضور يافت.

 

 

غلامرضا نريمان كه يكي از اعضاي فعال گردان هاي انصارالمجاهدين بود به تأسي از مولايش علي (ع)، در روزها و شب هاي سرد زمستان به ياري خانواده هاي رزمندگان كفر ستيز مي شتافت و سوخت و آذوقه هاي آنان را تأمين مي كرد.

 

 

غلامرضا نريمان، سرانجام پس از سال ها تلاش و مجاهدت، عزيزترين سرمايه اش را در راه حفاظت از انقلاب و اسلام ناب محمدي (ص) و در مصاف با هجوم بعثي هاي عراقي اهدا نمود و در 17 تير سال 1367 در ارتفاعات غرب كشور بر اثر اصابت تركش خمپاره مجروح و سپس به جوار رحمت حق تعالي شتافت، پيكر مطهر اين شهيد بزرگوار، در گلزار شهداي بيجار كردستان به خاك سپرده شد.

 

 

این رزمنده شهید در قسمتی از وصیتنامه خود چنین می نویسد: "اگر دنیا از یزید لبریز شود پشت به سالار شهیدان نکنیم . امام را تنها نگذارید و جبهه ها را پر کنید . احسان به والدین را فراموش نکنید و همواره از حق مظلوم دفاع نمایید."

 

شهرستان بيجار 450 شهيد تقديم انقلاب اسلامي كرده است.