تاریخ ارسال : دوشنبه 21 بهمن 1398 / 09:52|کد خبر : 2446

خبر » شهری که در کمتر از یک ماه سه با مورد حمله هوایی قرار گرفت

شهری که در کمتر از یک ماه سه با مورد حمله هوایی قرار گرفت

به گزارش پیشمرگ روح الله،  22 بهمن سال 57 با رهبری امام راحل(ره)، نظامی را تغییر داد كه بر اساس آرمان ها و ارزش های اسلامی است و همین عامل باعث برجسته شدن برخی از روزها در طول سال می شود.

 

 

روزهای طلایی دوران پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه شکل گرفت بطوریکه مجاهدتها و تلاش مردم شریف و مومن ایران که از سال 1342 با رهبری حضرت امام خمینی ره آغاز و تا سال 1357 به شکل فراگیر و گسترده با همراهی توده های مختلف در ایران همراه شد، طی روزهای 12 بهمن از زمان ورود حضرت روح الله به کشور تا روز 22 بهمن روز پیروزی انقلاب اسلامی به اوج خود رسید و با پیروزی نیروهای انقلابی علیه رژیم ستمشاهی پهلوی ، نظام جمهوری اسلامی در ایران استقرار یافت.

 

 

بهمن ماه بهترین زمان برای انجام عملیات در دوران دفاع مقدس

 

در ماه بهمن ، بزرگترین عملیاتهای رزمندگان اسلام علیه مواضع عراق و حامیانش شکل گرفت و مردم ایران بیشترین حلاوت و شیرینی پیروزی ها را در جنگ دریافت کردند.

 

 

بهمن ماه در دوران انقلاب اسلامی و همچنین دوران هشت ساله دفاع مقدس با واژه «ماه پیروزی مردم و رزمندگان» عجین شده و مردم کشورمان در بهمن ماه سالهای ۱۳۵۷ تا ۱۳۶۷ موفقیت‌های زیادی را در عرصه ملی و جهانی در زمینه «استقلال، آزادی و مقاومت و ایثار» کسب کرده‌اند.

 

 

بهمن و حملات هوایی عراق به شهرها

 

 

در تاریخ دفاع مقدس ، بهمن ، همانطور که ماه عملیات ها در جنگ تحمیلی است، ماهی پر حادثه در بمباران شهرها و مناطق غیر نظامی کشورمان توسط نیروهای عراقی است.

 

 

در مراحل مختلف جنگ عراق علیه شهرها و در هر کدام از آنها صد‌ها نفر از هموطنان غیرنظامی به شهادت رسیدند. چنانچه تنها در یک مرحله جنگ علیه شهرها، 66 شهر و بخش کشور هدف بمباران و حملات موشکی عراق قرار گرفتند و در مجموع 3 هزار و50 نفر شهید و 11 هزار و 163 تن زخمی شدند.

 

 

سه روز بمباران قروه

در شهر قروه نیز بهمن‌ماه، ماه خون و خاک و آتش بود. بهمن برای مردم این شهر یادآور روزهای سختی است که جنگنده‌های عراقی در سه روز جداگانه بر آسمان شهرشان ظاهر شدند و مردم را به خاک و خون کشیدند. جنگنده‌های عراقی در روزهای یازدهم، بیست و دوم و بیست و پنجم بهمن ماه سال 1365 شهرستان قروه را مورد وحشیانه‌ترین حملات هوایی قرار دادند.

 

 

در این حملات 33 نفر از مردان، زنان و کودکان بی‌گناه قروه به شهادت رسیدند و نزدیک به 40 نفر نیز به درجه جانبازی نائل آمدند. مردم شهرستان قروه در حالی که خود را برای برپایی ایام‌الله دهه فجر و روز 22 بهمن آماده می‌کردند، هدف بمباران هوایی رژیم بعث عراق قرار گرفتند.

 

 

کردستان با 227کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق جزء پنج استانی بود که مستقیم درگیر جنگ بود و شهرهای مرزی این استان در طول هشت سال دفاع مقدس میزبان رزمندگانی بودند که از مرزهای میهن اسلامی پاسداری می کردند و مردم این استان با تمام توان در دوران جنگ در کنار رزمندگان سپاه اسلام ماندند و دوشادوش آنان از این مرز و بوم دفاع نمودند.کردستان در طول هشت سال دفاع مقدس بارها مورد حمله هوایی هواپیماهای دشمن قرار گرفت روستاهای مرزی استان بارها توسط توپخانه دشمن توپ باران شد.در ماه مبارک رمضان مصادف با 15 خرداد سال 1363 مردم روزه دار شهر مرزی بانه مورد حمله دشمن قرار گرفت و بالغ بر 650 نفر بر اثر این حمله جانباز و شهید شدند.

 

در بیست و هشتم دی ماه سال 1365 چندین منطقه شهر مقاوم سنندج مورد حمله هوایی قرار گرفت و در این حمله نیز قریب به چهارصد نفر شهید شدند و یا به مقام جانبازی نائل آمدند

 

شهر مریوان در اسفند ماه سال1363مورد حمله قرار گرفت وتعداد کثيري از مردم اين شهر نيز شهید و جانباز شدند و این ها تنها نمونه ای از جنایات رژیم بعث عراق است و البته این جنایات تنها منحصر به شهرهای مرزی نبود و همانگونه که بيان شد سایر شهرها هم از حمله هوایی دشمن در امان نبودند.

 

 

انتهای پیام/