تاریخ ارسال : چهارشنبه 23 بهمن 1398 / 11:14|کد خبر : 2452

خبر » در خطرناکترین مراحل انقلاب، اعلامیه های انقلابی را به مدرسه می برد

در خطرناکترین مراحل انقلاب، اعلامیه های انقلابی را به مدرسه می برد

به گزارش پیشمرگ روح الله،  شهید غلامرضا ضیایی اولین فرزند عبدالله و ملیحه در سال 1344 در شهر سریش آباد به دنیا آمد. تحصیلاتش را تا پایان دوره راهنمایی در زادگاهش به پایان رساند. غلامرضا همگام با ملت شریف ایران، در تظاهران مردمی علیه رژیم پهلوی شرکت می کرد. بالاخره این نونهال معصوم انقلاب، مسرور و شادمان از فروپاشی رژیم ستم شاهی، همگام با اقشار مختلف مردم در اولین روز پیروزی انقلاب اسلامی و در مراسم جشن انقلاب در شهر قروه شرکت کرد، اما در حین مراسم با تیر مستقیم عوامل خود فروخته رژیم سفاک پهلوی بال در بال ملائک گشود و جسم مطهرش در گلزار شهدای شهر سریش آباد آرام گرفت.

 

 

برگهای سبز

 

این نونهال مکتب عشق و شهادت که در سیزده سالگی خون پاکش را تقدیم امام و انقلاب نمود، به سهم خویش در راه مبارزه با رژیم ستم شاهی گام برداشت. ایشان در یکی از روزهای سال 1357اعلامیه امام (ره) را به مدرسه می بَرد و به دوستانش می گوید: این اعلامیه را یک روحانی به من داده که خودش اهل قم است. اعلامیه را بین دوستانش پخش و از امام خمینی صحبت می کند، بعد از صحبت های شهید، در مدرسه غوغایی برپا می شود و بچه ها شروع به شعار دادن علیه رژیم ستم شاهی می کنند و به طرف میدان شهر راهپیمایی می کنند.

 

 

وی در خطرناکترین مراحل انقلاب، اعلامیه های انقلابی را به مدرسه می برده و عکس های حضرت امام (ره) را در تابلوی اعلانات نصب می کرده است. علی رغم اینکه ظاهر آرامی داشت، اما شور انقلاب قرارش را به بی قراری بدل کرده بود. ایشان در مورد شرکت در تظاهرات به دوستانش می گفت: هرکس در تظاهرات شرکت نکند به انقلاب خیانت کرده است.

 

 

انهای پیام/