تاریخ ارسال : چهارشنبه 30 بهمن 1398 / 10:01|کد خبر : 2470

خبر » هفتمین جشنواره اسوه های صبر و مقاومت در سنندج

هفتمین جشنواره اسوه های صبر و مقاومت در سنندج

به گزارش پیشمرگ روح الله،  به مناسبت سالروز میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن هفتمین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت با هدف تکریم و تجلیل از مادران و همسران شهدا در سنندج برگزار شد.

 

 

در این مراسم از مقام شامخ مادران و همسران شهدا تجلیل و به نقش حضور زنان در دفاع مقدس به پیروی از اسوه صبر و مقاومت حضرت زینب (س) پرداخته شد؛مادرانی که همسران و فرزندان خود را برای دفاع از میهن اسلامی به جبهه‌ها اعزام کردند.

 

 

محمد سعید کنعانی مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2سنندج در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت گرامیداشت هفته زن و میلاد با سعادت دردانه بانوی عالم هستی حضرت فاطمه و روز مادر اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) كامل ترین و برترین الگو و اسوه برای زنان مسلمان جهان است كه امروز نیاز است همه امت اسلامی بویژه زنان ما بیش از پیش در همه امور از زهد، تقوا و عبادت گرفته تا همسرداری، ولایت پذیری و ایثارگری از این بانوی بزرگوار درس بگیرند.

 

 

وی با اشاره به ارزش ها و جایگاه زنان در گذشته و حال اشاره کرد و عنوان نمود: از جمله ویژگی های برجسته و مهم انقلاب اسلامی، حضور گسترده افراد و طبقات مختلف اجتماعی در آن بود، امری كه به طرز بی سابقه ای در حضور زنان تبلور یافت.

 

 

در پایان این مراسم از مادران نمونه و شهید استان کردستان تجلیل بعمل امد و از سه کتاب در حوزه زنان رونمایی شد.

 

 

 

انتهای پیام/