تاریخ ارسال : چهارشنبه 7 اسفند 1398 / 11:44|کد خبر : 2491

خبر » کتاب "فانوس های معابر32" زندگینامه و خاطرات شهید عمر دادگر

کتاب "فانوس های معابر32" زندگینامه و خاطرات شهید عمر دادگر

به گزارش پیشمرگ روح الله، کتاب "فانوس های معابر32" زندگینامه و خاطرات پاسدار شهید عمر دادگر ـ از شهدای معاونت اطلاعات لشکر عملیاتی 22 بیت المقدس کردستان ـ را از زبان بستگان و تعدادی از همرزمان شهید نقل می کند.

 

 

کتاب مذکور به قلم علی کلوندی تحت عنوان دیده بان شاهو در سه فصل، زندگینامه شهید عمر دادگر را از لحظه تولد تا لحظه شهادت در کنار فرزندش احسن دادگر را بررسی می کند.

 

 

این کتاب منقش به تصاویری از روزهای حضور شهید عمر دادگر در سازمان پیشمرگان مسلمان کرد تا تصاویری از حضور شهید در کنار اعضای خانواده و همرزمانش می باشد.

 

 

کتاب "فانوس های معابر32" در 100 صفحه قطع رقعی و در 2000 نسخه با قیمت 7000 تومان توسط مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه بیت المقدس به فروش می رسد.

 

 

 

گفتنی است؛ کتاب "فانوس های معابر" زندگینامه و مجموعه خاطرات شهدای اطلاعات نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همت سپاه بیت المقدس کردستان و قرارگاه حمزه سید الشهدا (ع) چاپ و منتشر شده است.

 

 

شهید عمر دادگر در سال 1340 در روستای «دیوزناو» از توابع شهرستان سرو آباد در خانواده ای مؤمن دیدگانش به فروغ هستی منور شد. در کنار پدر و مادری از ره پویان طریق دیانت، صداقت و عرفان، دوران طفولیت را سپری کرد.

 

شهید دادگر در عنفوان جوانی با پیروزی انقلاب اسلامی، عَلَم دفاع از انقلاب و امام راحل بر دوش گرفت و به مصاف افکار الحادی عناصر ضد انقلاب رفت و در طی این طریق سخت، مصائب و شدائد فراوانی را متحمل شد.

 

شهید دادگر زمانیکه احساس کرد باید با توان بیشتری وارد میدان مبارزه شود، بی درنگ به تکلیف دینی خود عمل نمود و سلاح به دست گرفت و به خیل پولادین مردان سازمان پیشمرگان مسلمان کُرد پیوست و سال های متمادی دوشادوش دیگر همزمانش خالق حماسه های جاودانه گردید.

 

شهید دادگر از سال 1364 به سپاه کامیاران منتقل شد و مسئولیت های مختلف عملیاتی را در مناطق حساسی چون سرچی، نیر و مهراب عهده دار شد و مردانه به مصاف خصم زبون رفت. همرزمان این پیشمرگ دلاور، او را مسلمانی متعهد، با اخلاق، نیکومنش، صبور و رزمنده ای جان بر کف، شجاع و قاطع معرفی می کنند. دلاوری که غریو سلاحش و نجوای استغاثه هایش هنوز هم در شاهو، سرچی، گازرخانی و صدها نقطه دیگر از کردستان طنین انداز است.

 

این دادگر دلاور پس از بیست و هشت سال تلاش و مجاهدت در شامگاه بیست و یکم تیرماه سال 1386 در مقابل درب منزلش مورد هجوم ناجوانمردانه دشمنان خدا و خلق قرار گرفت و همراه فرزندش ادریس جام شهادت را سر کشید و اجر سال ها جهاد را ا حضرت دوست گرفت.

 

 

انتهای پیام/