تاریخ ارسال : دوشنبه 12 اسفند 1398 / 10:08|کد خبر : 2499

خبر » فرماندهی که جایش پایین مجلس بود

فرماندهی که جایش پایین مجلس بود

به گزارش پیشمرگ روح الله،  شهید سید منصور بیاتیان در سال ۱۳۲۷ در روستای دارغیاث از توابع شهرستان بیجار متولد شد. سید منصور در سال ۱۳۳۴ به مدرسه رفت و تا پایان سال چهارم مقطع ابتدایی درس خواند. سید منصور در سالهای نوجوانی پدر بزرگوارش را از دست داد و سرپرستی خانواده را به عهده گرفت و به همین علت نتوانست ادامه تحصیل دهد. ایشان چند سال بعد ازدواج کرد که ثمره آن دو فرزند پسر و یک فرزند دختر می باشد.

 

 

وقتی که نهضت اسلامی حضرت امام (ره) اوج گرفت سید منصور به حامیان نهضت خمینی(ره) پیوست و ضمن شرکت در فعالیت های سیاسی علیه رژیم منفور پهلوی به آگاه سازی مردم پرداخت. پس از آنکه این نهضت بزرگ به پیروزی رسید به عضویت کمیته انقلاب اسلامی شهرستان بیجار درآمد. سید منصور در سال ۱۳۵۸ با همکاری چند نفر از برادران دیگر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در شهرستان بیجار بنیان نهاد وبعد از مدتی فرمانده عملیات سپاه بیجار را عهده دار شد.

 

 

شهید سید منصور بیاتیان زمانیکه در جمع مردم یا نیروهای تحت امر خود حاضر می شد در پایین ترین جای مجلس می نشست، تواضع عجیبی داشت. شهید بیاتیان هیچ گاه فرماندهی خود را وسیله ای برای ترقی مادی و غرور دنیایی قرار نداد.

 

 

زمانیکه مردم روستاهای کردستان در مورد ظلم و شکنجه هایی که گروهکهای ضد انقلاب به آنها کرده بودند، سخن می گفتند؛ او با عنایت به دلسوزی و مهربانی سرشاری که داشت به گریه می افتاد و اشک می ریخت. ایثار و از خود گذشتگی ایشان به اندازه ای بود که بیشتر حقوق ماهانه خود را به فقرا می داد. بطوریکه در سپاه پاسداران شهرستان بیجار صندو قی را تحت عنوان صندوق کمک به فقرا تاسیس کرده بود.

 

 

شهید بیاتیان در سال ۱۳۶۱ به سپاه سردشت رفت و چند ماه در آنجا منشأ خدمات ارزشمندی شد. بعد از آن فرماندهی اطلاعات و عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان سقز را پذیرفت و نزدیک به سه سال در آن سمت به فعالیت پرداخت و بعد از آن در چهارمین روز از شهریورماه سال 1363 طی یک درگیری با نیرو های ضدانقلاب در روستای آیچی سقز از ناحیه سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید.

 

 

فرازهایی از وصیت نامه شهید بیاتیان:

 

اکنون که در میان شما نیستم و خداوند لیاقت شهادت را نصیب من کرد، پس چند جمله ای می گویم که آن را با صدای بلند به گوش منافقان برسانید که از کرودلی خود ما را ناآگاه می خوانند. به آن ها بگویید که آگاهانه در این راه قدم نهاده ایم و خون خود ریخته ایم که ناچیز بود، اگر هزاران جان داشتیم در راه خدا و اماممان نثار می کردیم.

 

شهیدان یوش، سید منصور بیاتیان، محمدجمال صالحی

 

انتهای پیام/