تاریخ ارسال : سه شنبه 13 اسفند 1398 / 09:56|کد خبر : 2502

خبر » تشکیل قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا در سنندج

تشکیل قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا در سنندج

به گزارش پیشمرگ روح الله،  قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا توسط ناحیه بسیج دانشجویی کردستان در سنندج تشکیل شد.

 

این قرارگاه متشکل از کمیته های، آموزشی، اطلاع رسانی، بهداشتی، پشتیبانی و امیدبخشی است.

 

اعضای این قرارگاه که غالبا از کارکنان بسیج دانشجویی و دانشجویان دانشگاه های کردستان است با هدف حمایت و پشتیبانی از وزارت بهداشت و یاری رسانی به آنها در استان شکل گرفته است.

 

طبق تقسیم بندی های کمیته های این قرارگاه تا پایان شرایط بحرانی وجود ویروس کرونا و ریشه کن کردن آن فعالیت های این قرارگاه مستردام خواهد بود.

 

برپایی چادر اطلاع رسانی و اهدای پک های آموزشی و بهداشتی در این چادرهای مستقر در سطح شهر، ساخت ماسک های بهداشتی توسط دانشجویان رشته های مرتبط، یاری گیری از دانش دانشجویان رشته های شیمی و صنایع برای تولید محصولات بهداشتی و ضدعفونی، و کمک از حضور دانشجویان بسیجی در رشته های پزشکی و پرستاری برای کمک به نیروهای خدوم و پرسنل بیمارستان های استان از وظایف دیگر تعیین شده در این قرارگاه است.

 

همچنین امیدبخشی و کاهش استرس ناشی از توهم کرونا و شیوع ویروس کرونا هراسی که در رسانه های مجازی دامن زده شده است، از دیگر اقدامات ستاد قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا خواهد بود.

 

طبق مصوبات این قرارگاه در روزهای آتی که وزارت بهداشت به دلیل افزایش ساعات کاری نیروهای خود، دچار کمبود نیرو خواهد شد، و در صورت نیاز این قرارگاه در استان حاضر به همکاری با این وزارت است.

 

گفتنی است که این قرارگاه جلسات خود را از هفته پیش تا کنون در ناحیه بسیج دانشجویی استان کردستان آغاز کرده است، و همکنون هم در حال فراهم کردن مراحل بعدی اقدامات قرارگاه در صورت نیاز برای روزهای آینده است.

 

 

انتهای پیام/