تاریخ ارسال : چهارشنبه 21 اسفند 1398 / 11:54|کد خبر : 2518

خبر » شهید سلیم علی پور فرمانده گروهان ضربت در بانه؛شهادت 20 اسفند 76

شهید سلیم علی پور فرمانده گروهان ضربت در بانه؛شهادت 20 اسفند 76

به گزارش پیشمرگ روح الله،   شهید حاج سلیم علی پور در روز یازدهم دیماه سال 1327 در روستای هورازه از توابع شهرستان بانه به دنیا آمد. پدرش عثمان کشاورز بود و مادرش خدیجه به امور خانه مشغول بود.

 

حاج سلیم با رسیدن به سن مدرسه، وارد سرای علم و دانش شد و تا پایان دوره ابتدایی به تحصیلش ادامه داد و بعد از آن به کمک پدر شتافت. سال 1349 بود که حاج سلیم با دختری عفیف ازدواج کرد.

 

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، شهید علی پور به عضویت سازمان پیشمرگان مسلمان کرد درآمد و به مقابله با گروهک های ضد انقلاب برخاست.

 

حاج سلیم علی پور از معدود افرادی بود که با شکل گیری سازمان پیشمرگان مسلمان کرد به عضویت این سازمان درآمد و از عناصر فعال و اثرگذار سازمان بود عمری در راه مقابله با ضد انقلاب و پاکسازی منطقه بانه سختی‌‌‌ها را به جان خریده بود.

 

 

فرزندش می‌‌‌‌‌‌‌‌گفت: هر وقت به ماموریت می‌‌‌رفت با همه خداحافظی می‌‌‌‌‌‌کرد و می‌گفت شاید دیگر از این مأموریت برنگردم و وقتی اطرافیان از سر خیرخواهی از او می‌‌‌‌‌خواستند تا در ماموریت‌‌‌های جنگی جانب احتیاط را رعایت کند در جواب می‌‌‌گفت: اگر قرار هست بمیرم چه سعادتی بالاتر از شهادت در راه خدا، سال‌‌‌های قبل از زادگاهش روستای هورازه به روستای سیاحومه نقل مکان کرده بودند و تا پایان جنگ تحمیلی در همین روستا به عنوان فرمانده گروهان ضربت و جانشین گروهان روستای کوخان که هر دو از موقعیت خاص برخوردار بودند باقی ماند.

 

 

مدتها بود که به افتخار بازنشستگی نائل آمده بود ولی او کماکان به عنوان همکار قرارگاه حمزه سیدالشهدا فعالیت می‌‌‌کرد، سرانجام در روز بیستم اسفندماه سال 1376، شهید حاج سلیم علی پور در روستای ترخان آباد بانه به اسارت گروهک های ضد انقلاب درآمد و بر اثر اصابت گلوله به سرش در کمال مظلومیت به شهادت رسید و به حیات طیبه و ابدی دست یافت و در زادگاهش به خاک سپرده شد.

 

 

شهید حاج سلیم علی پور در مراسم سالگرد همرزمش، شهید مجید لطفی به بیان خاطرات پرداخت. مراسمی که عکس های آن، سال ها بعد به خاطره تبدیل شد.

 

 

انتهای پیام/