تاریخ ارسال : پنجشنبه 22 اسفند 1398 / 08:32|کد خبر : 2520

خبر » 22 اسفندماه ؛روز تجدید عهد و میثاق با شهیدان

22 اسفندماه ؛روز تجدید عهد و میثاق با شهیدان

به گزارش پیشمرگ روح الله، بسیاری از مردم فصل بهار را آغاز زندگی دوباره طبیعت می‌دانند و با نزدیک شدن به این فصل مردم کشور ما در اواخر اسفند خود را برای عید نوروز، این جشن باستانی آماده می‌کنند.

 

در لابه‌لای این جنب و جوش و شور و علاقه برای آماده شدن آغاز سال جدید یادمان باشد مردان و زنانی بودند که برای کسب این آرامش امروز ما از گرانبهاترین و بالاترین سرمایه خویش گذشتند و با تحمل سختی‌ها و دشواری‌ها در برابر تجاوز و زیاده خواهی‌های دشمنان ایستادند و جانانه دفاع کردند.

 

آنان از والاترین و گرانبهاترین متاع خود یعنی جانشان گذشتند ولی یک قدم از آرمان و اهداف‌شان کوتاه نیامدند.

 

نامگذاری روز بزرگداشت شهدا در اسفندماه یادآوری است برای مردم ایران اسلامی که هر سال جدید را با یک بیعت مجدد با شهدا‌ی انقلاب اسلامی آغاز کنند تا در شروع هر سال بیش از گذشته حافظان شایسته ارزش‌های اسلام و انقلاب و آرمان‌های امام و شهدا باشند و با تلاش مضاعف در راستای ترویج ایثار و شهادت و شناخت و کسب معرفت از آنان گام‌های بسزایی را بردارند.

 

 

«وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْواتاً بَلْ أَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ»

 

هرگز کسانی را که در راه خدا کشته شده‎اند، مرده مپندار، بلکه زنده‎اند و نزد پروردگارشان روزی داده می‎شوند.(سوره آل عمران،آیه169)

 

هنوز هم بر بلندای کوههای سر به فلک کشیده کردستان آنجا که لکه‎های برف برجای مانده از یورش بهمن، در سایه‎سارها دوام آورده‎اند رد پاهایی ماندگار بر سینه‎ی‎ سفیدشان حک شده است. رد پای غیورمردانی که در راه رضای حق برای سربلندی و عزت میهن کوشیدند و سرانجام شهد شیرین شهادت نوشیدند. آنان که عاشقانه در وادی عشق و ایثار گام نهادند و مسافر آسمانها شدند، چه ایثار ثمره عشق است و عشق شرح ایثار.

 

عاشقان كعبهی وصال و كبوتران حرم عشق تا بذل جان پایمردی کردند تا مباد که دشمن به گلهای این باغ دست یابد. خوش به سعادتشان! شهادت زندگاني جاودانه يافتن و اوج و عروج و تعالي است. شهادت تكامل ايمان و نهايت خلوص قلبهاست.

 

گرچه از فقدانشان دلتنگیم اما بدین نیز خرسندیم که خداوند و فرشتگان بر بهشتی بودن آنها گواهی می‌دهند و ایشان در روز قیامت، گواهی بر امت خود خواهند بود و چه بسیارند شهیدان زنده!

 

امروز سنگيني بار امانت، بر دوش تك تك ماست. امانتی که از شاهدان برجای مانده است و ما باید به خاطر چشمهاي هميشه منتظر مادران و به حرمت انتظار پدران، نگذاريم كه يوسفهاي اين وطن از يادها بروند.

 

درود و رحمت خدا بر شهدای همیشه زنده تاریخ که استقلال، عزت، اقتدار، صلابت و آسایش امروز میهن عزیز اسلامی وامدار ایثار و جانفشانی آنان است.

 

درود و سلام خدا بر دل های صابر و دریایی پدران و مادران و خانواده‎های معزز و معظم شهداء، که پس از سال ها از عروج عزیزانشان، همچنان استوار و ثابت قدم ایستاده‎اند و به ما درس بردباری، صبوری و ایستادگی می‎دهند.

 

نامگذاری روز ۲۲ اسفندماه به‎نام روز شهید، اقدام ارزشمندی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و فرصت مناسبی برای تجدید عهد و میثاق با شهیدان و آرمان های الهی آنان است.

 

بزرگداشت شهید و تأسیس بنیاد شهید بر خادمان شهدا مبارک.

 

مردم شریف کردستان همواره در تمام صحنه‌های انقلاب در میدان بوده‌اند و ماحصل آن نیز تقدیم بیش از 5400 شهید به اسلام و انقلاب است.

 

 

انتهای پیام/